УКРАЇНА

У СБУ викрили незаконну експлуатацію затриманого у Лівії судна «Рута»

14 травня, 2018 18:46
УКРАЇНА/У СБУ викрили незаконну експлуатацію затриманого у Лівії судна «Рута»
Зберегти
Вигляд
Співробітники Служби безпеки України викрили незаконну експлуатацію орендованого державного морського судна «Рута», яке 28 квітня 2017 року разом з екіпажем заарештували у Лівії.

Співробітники Служби безпеки України викрили незаконну експлуатацію орендованого державного морського судна «Рута», яке 28 квітня 2017 року разом з екіпажем заарештували у Лівії.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Повідомляється, що судно «Рута», власником якого є Мінінфраструктури України, у 2003 році на підставі договору оренди передали іноземній судноплавній компанії.

Правоохоронці встановили, що у лютому 2017 року зловмисники підробили дозвільні та реєстраційні документи на право експлуатації судна, що дозволило їм незаконно підняти на «Руті» український прапор та організувати нелегальний експорт партії пального з Лівії у порушення вимог резолюції ООН.

За даними СБУ нововиявлені матеріали сприятимуть поверненню затриманих членів екіпажу та судна «Рута».

Раніше, у Мінінфрастуктури заявили, що планують повернути в державну власність танкер «Рута», який рік тому був затриманий у Лівії за підозрою в контрабанді нафтопродуктів. 

Нагадаємо, 28 квітня лівійські військово-морські сили захопили два судна, в тому числі одне українське, за підозрою в контрабанді нафти. 

Пізніше стало відомо, що з 2011 року власником судна є одеська компанія Manchester Shipping S. A. Екіпаж судна складається з жителів Одеського регіону.

30 квітня в Лівії розпочалось кримінальне провадження проти 14 членів екіпажу, які знаходились на українському танкері «Рута».

Пов`язані новини