У Службі безпеки України заявили, що кіберфахівці спецслужби за період дії карантинних заходів заблокували понад 2,7 тисячі спільнот з більш ніж мільйонною аудиторією та викрили 393 інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

«Інформацію стосовно виявлених 372 агітаторів СБУ спрямувала до Національної поліції. 173 особи притягнуто до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку або порушення громадського порядку, у межах статті 173-1 КУпАП», — йдеться в повідомленні.

Так, за даними СБУ, за останні три місяці відомство викрило 21 інтернет-агітатора, які «за завданням російських спецслужб намагалися дестабілізувати ситуацію та створювали панічні настрої в суспільстві».

«Зокрема, такі агітатори діяли в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську, Хмельницькому, Жашкові, Чернігові та у населених пунктах поблизу лінії розмежування. Так, лише за останній тиждень співробітники СБУ викрили трьох інтернет-агітаторів на Донеччині, Одещині та у Чернігові», — зауважили у відомстві.

Зазначається, що агітатори розміщували у соцмережах заклики до порушення конституційного ладу і територіальної цілісності України.

«Також поширювали пропаганду терористичних організацій «Л/ДНР» та виконували інші завдання російських спецслужб», — вказали в СБУ.

Повідомляється, що наразі щодо затриманих агітаторів зареєстрували кримінальні провадження за дії, спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

У світі з початку епідемії COVID-19 виявили у 7 млн 199 тисяч 306 людей, з них 408 734 померли та 3 млн 536 тисяч 274 одужали. Продовжують лікуватися понад 3,2 мільйона інфікованих.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: