Вебсайт із Вірменії Medmedia.am, який було запущено за грантові кошти Державного департаменту США, тиражує неправдиву інформацію про пандемію коронавірусної хвороби.

Як ідеться в розслідуванні британської організації openDemocracy, за створенням сайту стоїть Асоціація молодих лікарів Вірменії, яку очолює Геворг Григорян. Останній тривалий час критикував програми вакцинування вірменського міністерства охорони здоров’я та його політику — хоча сам заявляв, що не проти вакцин.

Найбільш популярні матеріали на Medmedia.am — це републікації постів людей у Facebook. Один із таких постів назвав COVID-19 «фейковою пандемією», інший — закликав відмовитися від вакцинування взагалі.

Григорян у коментарі The Guardian зазначив, що не погоджується зі згаданими твердженнями про коронавірус, але статті із сайту не прибиратимуть, оскільки вони «відображають думки фахівців, лікарів, керівників неурядових організацій», а тому не є «фейковими новинами».

Державний департамент США і посольство США у Вірменії, яке безпосередньо й надавало кошти на створення сайту, на запит The Guardian не відповіли.

Станом на 28 травня у світі з початку пандемії коронавірусне захворювання COVID-19 виявили у 5 млн 790 тисяч 103 людей. З них одужали 2 млн 497 тисячі 053 людини та померли від ускладнень — 357 432. Наразі продовжують лікуватися майже 3 млн людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику.
Поділитись: