У Службі безпеки України заявили, що затримали агента російської ФСБ, який намагався отримати таємну інформацію про перспективні військові розробки у ракетобудівній галузі.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Так, у спецслужбі заявили, що мешканець Луганщини встановив контакти з військовослужбовцями ЗСУ у районі проведення операції Об’єднаних сил, які мали доступ до відповідної документації. За передачу відомостей, що цікавлять російську сторону, агент запропонував військовим матеріальну винагороду.

Зазначається, що агента затримали 6 травня під час спроби передати месенджером представникам ФСБ РФ секретну технічну документацію щодо сучасного ракетного комплексу.

«За висновками експертів, інформація, яка мала потрапити до російської спецслужби, містить відомості, що становлять державну таємницю України. Їх розголошення могло завдати істотної шкоди обороноздатності держави», — йдеться у повідомленні.

Слідчі повідомили затриманому про підозру у вчиненні злочину за статтею про «державну зраду».

Нагадаємо, у СБУ заявили, що контррозвідка затримала завербованого Федеральною службою безпеки Росії генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова за підозрою у державній зраді та вчиненні терактів. Зокрема у спецслужбі вважають, що він планував вбивство добровольця Адама Осмаєва.

За даними СБУ, Шайтанов перебував на агентурному зв’язку у полковника ФСБ Ігоря Єгорова, який є співробітником підрозділу, що спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідувальних та диверсійно-терористичних акцій. Повідомляється, що виконавців злочинів Шайтанов спеціально підібрав серед колишніх бійців спецпідрозділів.

За інформацією СБУ, полковник ФСБ Ігор Єгоров до 2014 року регулярно відвідував Україну для участі у заходах міжвідомчої взаємодії ФСБ та СБУ та налагоджував контакти зі старшими офіцерами української спецслужби. Саме там він і завербував Шайтанова.

Поділитись: