Частина витягнутих дентикул
Фото:

Saveetha Dental College and Hospital

Індійські медики видалили у семирічного хлопчика з нижньої щелепи пухлину, в якій опинилося 526 дентикул — дрібних аномальних утворень, за будовою схожих на зуби.

Як повідомляє The New Indian Express, пацієнтові діагностували одонтому — аномалію розвитку зубної тканини, яка протікає безсимптомно, тому зазвичай її знаходять випадково, під час рентгенографічного дослідження або видалення зуба.

Такі доброякісні пухлини можуть складатися із зубних тканин одного чи декількох типів (дентину, емалі, цементу), іноді — з м'яких тканин.

У липні цього року індійським медикам довелося зіткнутися з дуже великою одонтомою. До лікарні Савітха в Ченнаї надійшов семирічний хлопчик зі скаргами на зростаючу пухлину правої щоки. Медики за допомогою панорамної томографії та комп'ютерного сканування виявили у нього одонтому в правій нижній щелепі. 11 липня пухлину прооперували.

За словами професора Сентілнатана, пухлина важила 200 грамів і була схожою на мішок, повну дентикул. Під час операції хірургам не знадобилося ламати кістку, тому реконструкція щелепи хлопчикові не знадобиться. Однак через пухлину у нього не виросли два корінних зуба, тому, мабуть, йому доведеться ставити імплантати.

«В пухлини виявилося 526 дентикул, які були різного розміру, від 0,1 до 15 міліметрів. Вони виглядали, як перлини в устриці, і навіть у найдрібніших були корінь, коронка і емаль», — розповіла докторка Пратібха Рамані.

Поділитись: