Унаслідок шестигодинної операції лікарі в столиці Сербії Белграді пересадили одну тестикулу чоловікові, який не мав їх від народження. Донором виступив його брат-близнюк.

Як повідомляє The New York Times, це третя в історії операція такого штибу — попередні проводилися 40 років тому в американському місті Сент-Луїс також між парами братів-близнюків. Під час найпершої операції в 1978 році, згадує лікар Шерман Зільбер у коментарі виданню, донор яєчка був геєм, а реципієнт — гетеросексуалом, однак на їхню сексуальність операція не вплинула.

36-річний чоловік потребував яєчка для підтримання рівня тестостерону в організмі. До цього гормон йому вводили через ін’єкції, але він не тримався на стабільному рівні, через що в чоловіка часто ставалися перепади настрою.

Донор яєчка не втратить своєї можливості зачинати дітей, запевняють лікарі. Утім цього не зможе зробити його брат-близнюк: під час операції тестикулу не під’єднали до сім’явивідної протоки. Це, однак, може виправити ще одна операція — або ж для зачаття можна використати сперму брата.

Пересадку яєчка провели у четвер, 5 грудня. Вже наступного дня пацієнти виписалися з лікарні. З посиланням на хірургів The New York Times зазначає, що вони не захотіли розкривати свої імена і не погодилися на інтерв’ю.

Вроджена відсутність тестикул є надзвичайно рідкісною патологією. Утім, досвід проведеної операції можна також застосувати для трансгендерних людей, жертв сексуальних злочинів, поранених солдатів чи пацієнтів із раком статевих органів.

Нагадаємо, у жовтні у США пацієнту з опіками вперше пересадили шкіру генетично модифікованої свині.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile