Міністерство освіти Грузії затвердило нові правила видачі шкільних атестатів, які набувають чинності цього року. У 2019 учням 11-х класів уже не доведеться складати випускні іспити на відміну від 12-класників, яких в цьому році зміни не торкнулися. з 2020 року випускники будуть складати тільки вступні іспити до вишів.

Щоб отримати атестат про середню загальну освіту, тепер учні повинні отримати п’ять або більше балів за десятибальною системою оцінки знань. У повідомленні наголошують, що учні, які не склали іспити або не змогли складати випускні іспити в минулі роки, також зможуть отримати атестат, якщо з усіх предметів мають від п'яти та більше балів.

«У випускників, які отримають атестат, буде право пройти реєстрацію у процедурі допуску до професійних та вищих навчальних закладів як у 2019 році, так і наступних років», — йдеться у повідомленні.

Як заявили в Міносвіти Грузії, зміни відбулися через посилення ролі школи в системі освіти, а також щоб перетворити Грузію в регіонального лідера у сфері освіти.

У межах реформи системи освіти експерти підготували десять документів, які охоплюють всі напрямки. Серед змін, запланованих в школах Грузії, виокремлюють нову систему оцінки рівня знань і навичок вчителів, розвиток шкільної інфраструктури, впровадження інновацій та технологій. За попередньою інформацією, реформи триватимуть упродовж чотирьох років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сексуальна освіта: чому в грузинських школах немає такого предмета

Раніше в Грузії випускні іспити складали у два етапи — в 11 і 12 класах. Учні 11-х класів могли скласти іспити з тих предметів, вивчення яких завершили — це фізика, хімія, біологія та географія. Іспити з іншим чотирьох предметів — математики, грузинської мови та літератури, іноземної мови та історії школярі складали в 12-му класі.

/Віталій Кудирко

Поділитись: