У школі Техасу вчителям порекомендували давати учням книги з «протилежними» поглядами на Голокост. Потім вибачилися

Освітня чиновниця у місті Саутлейк американського штату Техас на нараді сказала вчителям, щоб ті пропонували учням книги з «протилежними» оцінками Голокосту. Після розголосу ситуації влада вибачилася й пояснила, що не йшлося про заперечення цього злочину часів Другої світової війни.

Про це першим повідомило NBC News, у розпорядженні якого опинився запис наради.

Зустріч освітян шкільного округу Керролл відбулася вдень 15 жовтня. На ній учителі обговорювали останні законодавчі зміни Техасу, які регулюють вміст бібліотек у шкільних класах. Там зокрема мають бути присутні книги, що пропонують різні погляди на «широко обговорювані та наразі суперечливі» питання.

«Переконайтеся, що коли у вас є книга про Голокост, то ви маєте ще одну книгу, що має протилежний погляд», — сказала на нараді керівниця з питань навчальних програм шкільного округу Керролл Джина Педді. На уточнювальне питання, як можна заперечувати Голокост, чиновниця відповіла: «Повірте, таке вже траплялося».

Речниця шкільного округу Карен Фіджеральд у відповідь на запит NBC News не прокоментувала безпосередньо ситуацію щодо книг про Голокост, але наголосила: керівництво округу лише допомагає вчителям інтерпретувати положення закону Техасу про книги у школах. У разі суперечливих питань вона порадила звернутися до керівника закладу.

Сама Джина Педді відмовилася спілкуватися з журналістами.

Після того, як ситуація з книгами про Голокост набула розголосу, на Facebook-сторінці шкільного округу Керролл опублікували заяву від імені його керівника Лейна Ледбеттера. У ній він вибачився за слова Педді. «Ми усвідомлюємо, що двох поглядів щодо Голокосту не існує… Новий закон не вимагає забезпечення протилежних точок зору щодо історичних подій», — йдеться в заяві.

Як зазначає NBC News, це не перший скандал щодо дозволу чи заборон книг у школах в окрузі. У жовтні 2021 року вчителеві однієї зі шкіл винесли догану за скаргою батьків учениці четвертого класу, яка ще наприкінці 2020-го принесла додому з класної бібліотеки книгу про антирасизм. А потім освітянам округу розіслали листа з вимогою тимчасово закрити класні бібліотеки й оцінити кожну з книг у ній, чи подаються там різні погляди.

Шестеро вчителів, із якими поспілкувалося NBC News (чотири з них були присутні на нараді 15 жовтня), стверджують: керівництво округу дає суперечливі вказівки щодо регулювання вмісту бібліотек у школах. «Вчителі буквально бояться, що їх каратимуть за наявність книг у класах. У жодній дитячій книзі немає "протилежного погляду" на Голокост чи рабство. Ми що, і їх теж повинні викинути?» — риторично питає один з освітян.