Екс-прем'єр Шотландії Алекс Салмонд біля Единбургського суду, 24 січня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/ROBERT PERRY

Поліція затримала колишнього прем'єр-міністра (першого міністра — ред.) Шотландії та ведучого російського пропагандистського телеканалу Russia Today Алекса Салмонда за підозрою у сексуальних насильствах та спробах зґвалтування.

Салмонд перебуває під слідством після того, як дві жінки заявили про сексуальне домагання з боку політика декілька років тому.

«Ми можемо підтвердити, що 64-річний чоловік арештований, доповідь направлена в прокуратуру», — заявили в шотландській поліції, передає The Independent.

Пізніше Салмонда доправили до суду, де йому пред’явили обвинувачення: у двох спробах зґвалтування, 9 епізодах сексуального насильства, двох нападах непристойного характеру та порушенні громадського порядку.

Сам Салмонд не визнає своєї провини за жодним епізодом. Після засідання суду політика відпустили під заставу.

На затримання Салмонда відреагувала головредка російського пропагандистського телеканалу Russia Today Маргарита Симоньян. Екс-прем’єр є ведучим політичного шоу в англомовній версії каналу.

Упродовж 20 років Салмонд очолював Шотландську національну партію, яка виступає за вихід країни зі складу Великої Британії. Він був прем'єром Шотландії під час референдуму щодо незалежності країни, після перемоги прихильників Великої Британії Салмонд пішов з посади прем'єра та глави Шотландської національної партії.

Як повідомлялося, актор Кевін Спейсі не визнав себе винним у домаганнях до 18-річного хлопця.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми ще не закінчили»: актор Кевін Спейсі записав перше відеозвернення за рік після звинувачень у домаганнях.

Поділитись: