У шотландському Глазго 2 листопада відбулась масова демонстрація за незалежність від Великої Британії.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Організатори оцінили кількість учасників у 20 тисяч людей.

Серед демонстрантів була перша міністерша Шотландії Нікола Стерджен, яка вперше за кілька років вийшла на таку акцію.

«Перемога Консервативної партії Великої Британії на дострокових парламентських виборах 12 грудня означає, що Шотландія проти своєї волі буде вирвана із сім`ї європейських держав», — заявила Стерджен.

Вона закликала «взяти майбутнє до своїх рук і стати незалежною країною».

Раніше повідомлялось, що Шотландія до Різдва хоче надіслати офіційну вимогу про проведення другого референдуму про вихід зі складу Сполученого Королівства.

31 жовтня шотландських міністрів закликали укласти угоду з Виборчою комісією щодо питання, яке буде поставлене на майбутньому референдумі про незалежність. Конституційний комітет шотландського парламенту ставить під сумнів план Стерджон провести референдум наступного року. Він вимагає, аби Виборчій комісії дали 12 тижнів для перевірки запропонованого питання і щонайменше 6 місяців для його погодження до проведення голосування. 

Раніше BBC повідомляло, що Стерджон попросить владу Великої Британії дати офіційну згоду до кінця цього року. При цьому лідерка Шотландської національної партії зазначила, що британський уряд не має права блокувати питання шотландської незалежності. Стерджон наполягає, що прагне не просто провести референдум, але й забезпечити його законність та визнання на міжнародному рівні.

Натомість уряд Великої Британії заявляв, що не підтримає 30-й розділ Акту про Шотландію, згідно з яким забезпечувалась законність референдуму про незалежність у вересні 2014-го, коли шотландські виборці проголосували за те, щоби залишитися у складі Великої Британії.

Стерджон, зі свого боку, наполягає, аби на другому референдумі про незалежність було поставлено таке ж питання, як і в 2014 році: «Чи має бути Шотландія незалежною країною?».

Нагадаємо, у Шотландії підтримка незалежності від Великої Британії досягла найвищого рівня за останні чотири роки, в основному через виборців, які хочуть залишитися в Європейському союзі.

Поділитись: