У шотландському замку відкрили перший у світі центр лікування криптозалежності. Ось історія одного пацієнта

У замку Крейг в шотландській столиці Единбург відкрили перший у світі центр, де можна отримати лікування залежності від криптовалюти. Фахівці кажуть, що вона схожа на залежність від азартних ігор.

Про це пише газета New York Post.

Реабілітаційний центр там відкрили ще в 1988 році, і він спеціалізувався на лікуванні від наркоманії та інших залежностей. Тепер там почали надавати допомогу й людям, схибленим на криптовалюті.

Терапевт Ентоні Маріні допоміг вже 15 пацієнтам із криптозалежністю віком від 20 до 45 років. Деякі з них прибували у замок з іншими залежностями, які спровокувало надмірне захоплення криптовалютою.

«Вони постійно комусь телефонують, роблять щось за ноутбуком чи комп’ютером. Спостерігають, як ціни на криптовалюту зростають і падають. І це майже трагедія, коли ви забираєте цей телефон чи комп’ютер від них. Вони відчувають тривогу, пітливість долонь і панічні атаки», — розповів медик.

Лікар також зазначив, що люди практично нічого не знають про такі історії, а чують тільки про успіх. Через це ті, хто зіткнувся з залежністю, соромляться себе і почуваються дурними.

Історія криптозалежного

Колишній шахтар тунелю, 49-річний Стівен Елфінстон розповів, що все почалося з простої торгівлі акціями кілька років тому. У 2015 році він захопився Bitcoin. Чоловік стверджує, що втратив сотні Bitcoin, включаючи жорсткий диск із доступом до 20 токенів, які зараз загублені десь у Таїланді. До 2019 року він залишився без роботи.

«Ви можете недосипати, виснажувати харчування, а потім використовувати речовину, щоб скасувати галюциногенний аспект недосипання. У якийсь момент ваші реакції схожі на лазер, що ви просто не можете зрозуміти, що відбувається», — розповів Елфінстоун.

Криптозалежність Елфінстоуна з’явилася зі звички вживати амфетамін, марихуану та інші наркотики, які допомагали підтримувати його «криптопильність». Саме для того, щоб позбутися цих звичок, він і приїхав у замок. Однак фахівці почали копати глибше — і боротися з першопричиною.