Штаб операції Об'єднаних сил підтвердив, що у зоні бойових дій 23 вересня під час використання військовими міномету «Молот» стався вибух. За даними штабу, розірвалась міна. Унаслідок інциденту, постраждали двоє військовослужбовців.

Штаб операції Об'єднаних сил підтвердив, що у зоні бойових дій 23 вересня під час використання військовими міномета «Молот» стався вибух. За даними штабу, розірвалась міна. Унаслідок інциденту, постраждали двоє військовослужбовців.

Про це йдеться у повідомленні штабу.

«23 вересня під час виконання бойового завдання щодо ведення адекватного вогню у відповідь у каналі ствола міномета М120-15 «Молот» розірвалась міна», — повідомили у штабі.

Зазначається, що унаслідок вибуху «легкі дотичні поранення» дістали двоє військовослужбовців, а не троє, як повідомлялось раніше.

За даним фактом до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 414 (порушення правил поводження зі зброєю) КК України.

Після інциденту була проведена первинна перевірка. Поранених військовослужбовців опитали.

«Ймовірно, причина розриву міни полягає у неправильній підготовці боєприпасу до стрільби, зокрема, недотримання правил її зберігання», — повідомили у штабі.

Стан поранених військовослужбовців задовільний, їм надають необхідну медичну допомогу у військовій медичній установі.

Як наголосили у штабі, загрози їхньому життю життя немає

Раніше представник штабу ООС Олексій Тригуб повідомив журналістам, що в одній з військових частин у зоні бойових дій на Донбасі стався вибух міномета «Молот», унаслідок чого постраждали троє військовослужбовців.

У коментарі Громадському у штабі ООС не змогли ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію.

За даними даними видання InfoResist, вибух міномета стався під час експлуатації його військовими 72-ї бригади.

Нагадаємо, уранці 6 липня під час військових навчань на Рівненському полігоні стався вибух міномета. Як з'ясувалось, вибухнув міномет «Молот». 

Унаслідок вибуху загинули троє військовослужбовців 15 окремого гірсько-піхотного батальйону. Дев'ятеро бійців дістали поранення. 

Трьох військовослужбовців, які постраждали унаслідок вибуху міномета під час навчань на Рівненському полігоні, у вкрай важкому стані перевели до львівської лікарні.

Президент Петро Порошенко на час слідства заборонив використовувати міномети «Молот» на навчаннях до завершення розслідування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому вибухають міномети «Молот»? 

Поділитись: