Фігурант розслідування програми «Схеми» про масштабні корупційні схеми в енергетиці народний депутат Ігор Кононенко готує позов до закордонного суду на «Радіо Свобода».

Як повідомив речник штабу кандидата в президенти Петра Порошенка Олег Медведєв у діючого глави держави розслідування вважають брудною передвиборчою технологією і чорним піаром, як «всі розслідування останніх часів».

«Ми цінуємо роботу журналістів, особливо журналістів-розслідувачів, але ми не вважаємо себе клінічними ідіотами, коли за два дні до виборів з'являються подібні розслідування, що не є якоюсь випадковістю або збігом обставин», — заявив Медведєв.

За його словами, за розслідування видається «банальний злив інформації від одного із правоохоронних органів».

Він також наголосив, що Кононенко вважає поширену інформацію недостовірною, а також виготовленою з грубим порушенням журналістських стандартів.

«Хотів би наголосити, що цей позов буде не до українського суду, а до закордонного суду. І, наскільки мені відомо, Кононенко мав певну розмову з Гремом Аткінсом і Грем погодився представляти його інтереси і займатись організацією цього судового позову», — додав він.

Своєю чергою, Грем Аткінс, який представляв інтереси Порошенка у справі проти BBC, повідомив, що вже обговорив з Кононенком нещодавній кейс «Радіо Свобода».

«І я можу підтвердити, що радий представляти інтереси пана Кононенка у даній справі. Я маю достатньо досвіду, щоби представляти інтереси саме у сфері політичної дезінформації. Для мене не є дивним, що такі звинувачення проти оточення президента лунають саме напередодні президентських виборів. Я буду дуже радий зібрати команду юристів у Європі, в Британії і де це буде потрібно, щоб підготувати цей кейс, щоб відновити репутацію пана Кононенка у цій справі. І я буду радий координувати будь-яку судову справу, яка буде тривати в рамках цього процесу. Сподіваюся і вірю, що цей кейс буде також успішним», - підкреслив Аткінс.

Зазначимо, що у Facebook Кононенко заявив, що журналісти не зверталися до нього за коментарем. 

Однак, автор розслідування Михайло Ткач зазначив, що журналісти зробили все можливе для того щоб отримати позицію Кононенка для свого матеріалу до ефіру.

«Єдине чого журналісти не можуть зробити відповідно до стандартів — змусити героя матеріалу дати відповідь якщо він сам того не бажає», — додав Ткач.

Нагадаємо, 28 березня журналісти «Схем» опублікували розслідування про причетність Кононенка до виведення коштів з обленерго. За даними журналістів, соратник президента разом із олігархами братами Суркісами через компанії-прокладки виводять кошти за кордон. Контрольні акції обленерго належать державі, але насправді ними керують міноритарні акціонери Суркіси. У схемі задіяний бізнесмен Дмитро Крючков, який втік з України. Із телефонних розмов, отриманих журналістами, відомо, що Крючков відвозив в офіс Кононенка готівку. 

Збитки від його схем по виведенню коштів з державних обленерго детективами антикорупційного бюро тепер обраховуються у 1,5 млрд гривень.

Поділитись: