У Швейцарії на референдумі виборці підтримали заборону дискримінації людини через її сексуальну орієнтацію.

Про це передає BBC.

Так, 63,1% виборців проголосували за заборону дискримінації, а 36,9% — проти заборони. Серед 26 кантонів Швейцарії лише у трьох більшість виборців не підтримали заборону дискримінації через сексуальну орієнтацію.

Як пише AP, з 1995 року у Швейцарії расова та релігійна дискримінації вже визнані незаконними. У разі порушення закону передбачаються штрафи та ув'язнення до 3 років.

Так, у 2018 році парламент Швейцарії розширив антидискримінаційне законодавство, щоб заборонити публічне приниження, дискримінацію чи розпалювання ворожнечі через сексуальну орієнтацію людини.

Противники нововведення наполягали, що зміни порушують право людей на свободу думок і зібрали достатньо підписів, щоб провести референдум з цього питання.

Зазначимо, що з 1984 року в Австралії діє закон, що забороняє дискримінацію за статтю, сімейним станом, сексуальною орієнтацією, гендерною приналежністю. Також закон дозволяє годування груддю у громадських місцях. Австралійська комісія з прав людини розслідує ймовірні порушення закону.

Крім того, на Мальті з 2002 року представникам ЛГБТ дозволили відкрито служити в армії. А з 2004 року у країні ухвалили закон, що забороняє дискримінацію за сексуальною орієнтацією та гендером.

У 21 штаті та округу Колумбія у США діють закони, що забороняють дискримінацію за сексуальною орієнтацією чи гендерною приналежністю.

Поділитись: