У столиці Швейцарії Берні тисячі людей вийшли на акцію протесту проти запровадження стандарту мобільного зв’язку 5G. Вони застерігали щодо ризиків для здоров’я і довкілля від 5G та вони вимагали проведення відповідних досліджень перед розбудовою мереж 5G.

Демонстрації проти прискореного запровадження стандарту мобільного зв’язку 5G відбулися 21 вересня, передає DW.

Мітингувальники зібралися перед будівлею парламенту країни. Вони закидали владі та представникам телекомунікаційної галузі, що ті ставлять економічні інтереси понад усе, зокрема і здоров’я громадян. Серед гасел, які були на плакатах мітингувальників, — «Бойкотуйте 5G» та «Усе швидше, вище, далі — на шкоду людині та довкіллю».

Критики 5G стверджують, що електромагнітне випромінювання цієї мережі може мати значно більші ризики для здоров’я та довкілля, аніж попередніх стандартів мобільного зв’язку. Про необхідність обережного підходу у запровадженні 5G також заявила впливова швейцарська спілка лікарів FMH. 

Для проведення референдуму щодо розбудови мережі 5G необхідно зібрати 100 тисяч підписів. Зараз цим займаються противники нового стандарту. Вони наполягають, що запровадження потрібно відкласти, доки усі ризики не будуть краще вивчені. 

Поділитись: