Жителі Сіднея повідомили про трьох бабуїнів, які розгулювали поблизу однієї з клінік міста. Тварин пізніше спіймали — з’ясувалося, що їх використовували для випробувань ліків.

Першими про втечу бабуїнів повідомили в етері сіднейського радіо 2GB, передає The Guardian. Слухачі радіостанції сказали, що бачили тварин біля шпиталю імені принца Альфреда, а одна з них додала, що її донька, яка там працює, допомагала їх ловити.

Пізніше міністр охорони здоров’я австралійського штату Новий Південний Уельс Бред Гезерд у коментарі The Guardian пояснив, що тварини вибралися через ненадійний замок у фургоні, що їх перевозив.

Найстаршому із бабуїнів мали провести вазектомію — операцію із перекриття або видалення сім’явивідних протоків.

Пояснив Гезерд це тим, що самець більше не хотів спарюватися з іншими самками. Було два варіанти: або забрати його зі зграї, або провести операцію. А ще двох молодших бабуїнів — самок, яких він назвав «дружинами» бабуїна — взяли, аби старшому було спокійніше.

Також Гезерд зазначив, що зграю, до якої входять бабуїни, використовували вже десь 20 років для досліджень. Утім саме тих трьох бабуїнів, що втекли з клініки, на випробування не везли.

«Як я розумію, про них дуже добре піклуються», — зазначив чиновник. Він додав, що вазектомію самцю все ж провели — на день пізніше, ніж планувалося, — і до кінця тижня самця і двох самок повернуть до зграї.

Установа, яка відповідала за розведення бабуїнів, не відповіла на запит The Guardian.

Офіційної статистики щодо використання тварин у клінічних випробуваннях в Австралії не публікують, зазначає видання. У Новому Південному Уельсі в 2017 році із такою метою загалом використали 37 тварин.

Організація Humane Research Australia, яка досліджує використання тварин у наукових цілях, зазначила The Guardian, що в Австралії бабуїнів використовували для аналізу, зокрема, впливу радіації на живі організми, наслідків травм плечей (для цього вісьмом бабуїнам спершу зробили операцію на плечі, а потім приспали, аби дослідити їхні тіла після смерті), а також вивчення перебігу токсикозу у вагітних (після експерименту самка бабуїна й новонароджене дитинча померли).

Поділитись: