У Siemens Energy заявили, що технічних причин для зупинки «Північного потоку-1» немає. У рф кажуть протилежне
У німецькій компанії Siemens Energy AG, яка обслуговує газопровід «Північний потік», заявили, що технічних причин для припинення роботи газопроводу немає. У росії заявили, що знайшли «витік масла», через що продовжувати роботу трубопроводу небезпечно.
Про це пише Deutsche Welle.
Представник Siemens Energy пояснив, що витік масла, на який посилається «Газпром», не може бути технічною причиною для припинення експлуатації газопроводу. Такі витоки зазвичай не впливають на роботу турбіни та можуть бути загерметизовані на місці. Це звичайна процедура у межах технічного обслуговування.
Також у Siemens Energy наголосили, що раніше виникнення такого типу витоку не призводило до припинення роботи газопроводу.
Наразі Siemens Energy не займається техобслуговуванням «Північного потоку», але готова взяти участь у технічних роботах. У компанії додали, що на компресорній станції «Портова» є достатньо додаткових турбін для роботи «Північного потоку».
Представник Ради національної безпеки США зазначив Reuters, що такими діями росія продовжує використовувати енергію як зброю проти європейських споживачів. Речник Єврокомісії Ерік Мамер також заявляв, що «Газпром» бреше щодо справжньої причини закриття газогону.
Наразі «Газпром» подає газ для європейських країн транзитом через Україну обсягом 42,7 мільйона кубометрів на добу через газовимірювальну станцію (ГВС) «Суджа», повідомило Reuters.
Днем раніше обсяг прокачування через станцію «Суджа» становив 41,3 мільйона кубометрів. Однак цього невеликого зростання недостатньо, щоб компенсувати брак газу, який планували прокачувати через «Північний потік-1».
Що передувало?
2 вересня «Газпром» оголосив, що повністю зупинив постачання газу Європі газогоном «Північний потік». росіяни пояснюють це тим, що виявили витік масла під час технічного обслуговування газоперекачувального агрегату.
Роботу газопроводу «Північний потік» призупинили ще до цього, вночі 31 серпня. Тоді «Газпром» заявив, що пауза триватиме всього три дні — на час технічного обслуговування єдиного робочого газоперекачувального агрегату. Однак після виявленого витоку роботу газогону зупинили на невизначений час.
У Європі ще перед початком техобслуговування були занепокоєні, що «Газпром» може продовжити обмеження на постачання газу. Як писав Bloomberg, найгіршим сценарієм є те, що Європа повністю залишиться без російського газу, зіштовхнувшись зі швидким похолоданням. Через невелику кількість альтернативних постачань та сплеск попиту на опалення ціни на газ значно зростуть, а це може призвести до соціальних заворушень та поставити під сумнів підтримку України.
У кремлі знімають із себе відповідальність за проблеми з газом у Європі. Там кажуть, що західні санкції є єдиною перешкодою для постачання газу «Північним потоком».
- Поділитися: