Канада поверне решту турбін «Північного потоку», хоча росія досі не забрала першу

Канада вирішила повернути решту 5 турбін російського газопроводу «Північний потік», які перебували у країні для ремонту. Турбіни «застрягли» у Канаді через санкції проти рф. Та навіть після організації «обхідного шляху» через Німеччину російський «Газпром» досі не забрав першу відправлену турбіну.

Про це пише CBC.

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі сказала, що канадський уряд ухвалив таке рішення, бо про це просила Німеччина.

Також міністерка заявила, що Канада не хоче давати будь-яких виправдань президенту рф володимиру путіну, щоб той продовжував використовувати газ як зброю проти Європи.

Наразі у Канаді лишаються ще 5 турбін для «Північного потоку». Першу газову турбіну вирішили повернути, оскільки «Газпром» заявив, що скоротить постачання газу до Німеччини трубопроводом. У рф пояснювали це рішення нібито несвоєчасним проведенням ремонтних робіт компанією Siemens. Та нібито не поставила необхідне для ремонту обладнання, яке обслуговується в Канаді.

Річ у тім, що турбіни для «Північного потоку» відправили на ремонт до Монреаля. Але там вони застрягли через санкції проти російської нафтової та газової промисловості, які уряд Канади запровадив раніше. Німеччина, яка вже зіткнулася з енергетичною кризою, запропонувала обхідний шлях для турбіни через ФРН.

Україна виступала проти передання турбіни та закликала Канаду скасувати рішення. У МЗС та Міненергетики України пояснювали: росія може продовжувати постачання газу до Німеччини в повному обсязі й без цієї турбіни, а її передання дозволить кремлю й надалі використовувати енергетику як інструмент гібридної війни проти Європи.

Світовий Конгрес Українців (СКУ) навіть подав до суду позов про перегляд рішення канадського уряду.

Та навіть після передання турбіни у Німеччину росія не поспішає її забирати. Reuters з посиланням на джерела повідомляло, що турбіна «застрягла» у Німеччині, бо росія досі не дала дозвіл на її транспортування. У «Газпромі» заявили, що її повернення до рф неможливе через санкції Заходу.

Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц під час огляду турбіни казав, що немає жодних юридичних чи технічних причин або санкцій, які перешкоджають експорту турбіни до росії.

«Це ясно і просто: турбіна там. Її можна доставити. Все, що дехто мусить зробити, це сказати: "Я хочу цього". Тоді вона буде там дуже швидко», — сказав Шольц.