Світ / Тероризм

У Сирії після нападу «Ісламської держави» загинув 41 повстанець — спостерігачі

AFP
Світ/Тероризм/У Сирії після нападу «Ісламської держави» загинув 41 повстанець — спостерігачі
Зберегти
Вигляд
Унаслідок нападу бойовиків угрупування «Ісламська держава» загинув 41-го боєць «Демократичних сил Сирії» — військового альянсу сирійської опозиції, який підтримують США. Про це повідомляє AFP з посиланням на Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини.

За даними спостерігачів, напад здійснили терористи-смертники. Унаслідок атаки, за даними обсерваторії, за одну ніч загинув 41 боєць SDF.

Напади стались у селах Суса і Аль-Багуза ввечері 26 жовтня: бойовики підірвали автомобіль з вибухівкою.

Зазначимо, повстанці SDF минулого місяця почали наступ проти ісламістів на східних берегах Євфрату в провінції Дейр-Еззор: опозиція намагається витіснити джихадистів з міста Хаджин поблизу сирійсько-іракського кордону.

Війна у Сирії почалася в березні 2011-го з демонстрацій у південному місті Дара. На хвилі протестів у Єгипті й Тунісі на стінах місцевої школи хтось написав антиурядові гасла. За це місцева влада запроторила за ґрати півтора десятка учнів віком від 12 до 15 років. З'ясувалося, що підлітків катували. Жителі міста вийшли на вулиці з вимогою покарати винних. По демонстрантах відкрили вогонь. Увесь 2011 у містах Сирії відбувалися протести проти репресій та корупції. Президент Сирії Башар Асад наполягав, що демонстрації – справа рук ісламських терористів та західних диверсантів.

У вересні 2015 року російські війська почали військову операцію в цій країні.

У 2016 році ООН визначила, що 13,5 мільйонів сирійців потребують гуманітарної допомоги, з них понад 6 мільйонів були змушені змінити місце проживання всередині країни. У 2017 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців заявило про 4,8 мільйонів сирійців, які залишили свою країну.

На шостий рік війни уряд контролював 34% країни, де мешкає 65 % населення, ще третину – ІДІЛ (10% жителів), 20% підконтрольні курдським формуванням, решту 13% – повстанці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим ІДІЛ відрізняється від «Аль-Каїди» та чого чекати від «Ісламської держави»

Пов`язані новини