У Сирії з літа 2018 року працює приватна військова компанія «Вега», яка тренує проасадівскіх бійців з угруповання «Ліва аль-Кудс», яке співпрацює з російськими військовими.

Як повідомляє група розслідувачів Conflict Intelligence Team, компанію створили в Україні, а в розслідуванні її називають російсько-українською.

Розслідувачі припускають, що «Вега» працює в Сирії «як мінімум, з відома російського командування».

У CIT відзначили, що на початку року колишній кореспондент ANNA News Олег Блохін публікував фотографії військових інструкторів, які працюють в Сирії, з георгіївськими стрічками і нашивками у вигляді прапора Росії. Пізніше він оприлюднив фото цих людей вже з нашивками приватної військової компанії Vega Strategic Services Ltd.

Так, за інформацією розслідувачів, в тренуваннях бійців «Ліва аль-Кудс» брав участь один із засновників «Веги» українець Анатолій Смолін.

Компанію створили в 2011 році в Миколаєві. Пізніше компанія переїхала на Кіпр і зареєструвала назву Vegacy Strategic Services Ltd. За даними CIT, компанія надавала послуги з охорони приватних осіб і компаній в сферах, пов'язаних з високим ризиком, а також охороняла морські судна. «Вега» працює в Україні, Росії, Великій Британії, Німеччині та Таїланді. У Росії у компанії є представництва в Москві і Іркутську.

Нагадаємо, у лютому міжнародна команда розслідувачів Bellingcat заявила, що знайшла непрямі підтвердження заяви Служби безпеки України про те, що найманці ПВК «Вагнер» отримують паспорти у тому ж паспортному столі, де й співробітники ГРУ та Міністерства оборони Росії.

Крім того, у розслідуванні російського видання The Bell йдеться, що створити російську ПВК, яка отримала назву «група Вагнера» керівництво Генштабу Збройних сил Росії вигадало у 2010 році. Реалізацію проекту вирішили доручити бізнесменові Євгену Пригожину.

Поділитись: