Створити російську приватну військову компанію, яка отримала назву «група Вагнера» («ПВК Вагнера») керівництво Генштабу Військових сил Росії вигадало у 2010 році. Реалізацію проекту вирішили доручити бізнесменові Євгену Пригожину, йдеться у розслідуванні російського видання The Bell.

У військового керівництва РФ ідея створити приватну групу із силовиків, які вийшли на пенсію і мають досвід бойових дій виникла ще у 2010 році.

Зазначається, що у червні 2010 року військове керівництво РФ також обговорювало цю ідею з творцем першої в світі легальної ПВК Executive Outcomes Ебеном Барлоу.

У 2012 році новий глава Генштабу Валерій Герасимов погодив створення ПВК з президентом РФ Володимиром Путіним, а у 2013 році туди вже почали набирати найманців, розповіло джерело The Bell у приватних військових структурах.

За оцінкою видання, всього в рядах ПВК з 2014 року могли «служити» від 7 до 10 тисяч найманців.

Організацією і фінансування ПВК запропонували зайнятися саме Пригожину, оскільки він не входив у найближче оточення Путіна і «набагато довше залишався в тіні», стверджує The Bell.

«Якраз після 2010 року він починав вибудовувати свій бізнес з постачання харчування для державних потреб. Почавши з організації харчування в школах, Пригожин націлився на ринок, який він сам в 2011 році оцінював у трильйон рублів: «У нас плани — армія. Це понад півмільйона людей. Міліція — два мільйони», — розповідають журналісти.

За даними видання, спочатку Пригожин не підтримував ідею брати участь в проекті через відсутність очевидної вигоди, проте не став відмовлятися.

Сам Пригожин в розмові з виданням свою причетність до «ПВК Вагнера» заперечив, однак, за словами, журналістів, він ймовірно вперше прокоментував свій зв'язок з ПВК.

Через представника Пригожин передав, що у нього немає компаній, які були б пов'язані з контрактами на постачання і надання послуг армії «за винятком рідкісних заходів в рамках кейтерингового обслуговування», а сам він не має ніякого відношення до «ПВК Вагнера».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Де воюють російські найманці «Вагнера»

«Факт згадки мого імені в зв'язку з ПВК є наслідком інформації, спочатку виданої громадськості через Службу безпеки України... Журналісти часто пишуть про присутність ПВК в інших країнах. Ось поясніть своїм читачам, як відрізнити чоловіка на вулиці від ПВК-шника, від «Вагнеровця»?», — прокоментував Пригожин.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Підпільна спецслужба «повара Путіна»: що розповів інформатор «Новой Газеты» про Пригожина

У серпні представник InformNapalm Михайло Макарук повідомив в ефірі Громадського, що через лави «Приватної військової компанії Вагнера» пройшли понад 5 тисяч військових у всьому світі.

7 травня в СБУ заявили, що російський офіцер готує найманців «Вагнера» для розвідувально-терористичної діяльності на території України.

15 травня в СБУ повідомляли, що невдовзі до окупованого Донецька прибудуть близько 100 найманців «ПВК Вагнера».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вагнер» з доставкою: чи причетні українські авіакомпанії до перевезення російських контрактників у Сирію

Поділитись: