Мешканці міста Славутич спробують встановити рекорд найбільшої групової заявки на візу в мистецькому проекті Made in Slavutych. Проектом займається чеська мисткиня Катержіна Шеда.

Мешканці міста Славутич спробують встановити рекорд найбільшої групової заявки на візу в мистецькому проекті Made in Slavutych. Проектом займається чеська мисткиня Катержіна Шеда.

Раніше вона попросила славутичан внести власні пропозиції щодо можливого рекорду та проголосувати за найцікавіший проект. Переміг Ілля Макаров з проектом «Славутич-режисер», але для реалізації авторка запропонувала власну ідею.

Фінальна стадія проекту розпочалася 6 березня. Заплановано, що рекорд для Guinness World Record спробують встановити на день міста, що в Славутичі припадає на першу суботу червня.

«Ми звернулися до місцевих мешканців за ідеями, яка діяльність могла б об’єднати усіх в місті, — розповіла Катержіна Шеда на початку проекту. — Мені здається, що однією з основних проблем, є те, що минуле, яке тяжіє над цим містом, важливіше для мешканців, аніж його майбутнє. Просто якщо ви починаєте питати жителів, що є унікального в їхньому місті, то кожен одразу скаже, що це Чорнобиль, завод і все. Я думаю, що Славутич потребує чогось іншого, ніж весь час нагадувати про це».

Чеська мисткиня Катержіна Шеда впродовж 15 років проводить акції, що в незвичний спосіб зближують мешканців різних міст. Усі її проекти об’єднує ідея спільного переживання. Наприклад, щоб зблизити мешканців Гельсінкі між собою, Катержіна Шеда в 2016 році провела «Трамвайний тур вуличних музикантів». Під час нього музиканти з різних куточків світу каталися містом і всяко залучали слухачів до свого перформансу. У 2015-му році вона розпочала проект Made in Slavutych, за допомогою якого планує внести це українське місто до Книги рекордів Гіннеса.

Славутич — наймолодше місто України, що було збудоване 1986 року для евакуйованих після Чорнобильської катастрофи працівників ЧАЕС.

Поділитись: