У Словаччині через пестициди заборонили українське зерно. Раніше словаки скаржилися на дешеву продукцію з України

Міністерство сільського господарства Словаччини заборонило перероблення та введення до кормового і харчового ланцюга українського зерна через наявність у ньому пестициду, який заборонений у ЄС. Раніше словацька влада обіцяла захистити внутрішній ринок від дешевого зерна з України.

Про це повідомляють Міністерство сільського господарства та сільського розвитку Словаччини і TASR.

У міністерстві зазначали, що рішення ухвалили на підставі незадовільних результатів аналізу 1500 тонн пшениці з України, яку привезли на млин до міста Коларово.

Виявлений пестицид має негативний вплив на здоров’я людини, заявили у відомстві.

Міністерство оголосило перевірку всього зерна та борошна з України, яке зберігається в Словаччині. Про це проінформують українського посла Мирославу Кастрану, а також міністрів сільського господарства Румунії та Болгарії.

Крім того, виконувач обов’язків міністра сільського господарства Самуель Влчан закликав усіх зернопереробників бути обережними при закупівлі сільськогосподарської продукції з країн поза межами ЄС, навіть якщо вони легально імпортуються до Словаччини.

«Ще в липні минулого року я розпорядився посилити перевірку імпортного українського зерна. Ще до того, як ми почали опломбувати всі транзитні вантажівки з українським зерном, було вилучено відносно велику пробу українського зерна, де три незалежні акредитовані лабораторії підтвердили підвищену кількість залишків пестицидів», — додав Влчан.

Що передувало?

На початку квітня, щоб захистити ринок Словаччини від дешевшого зерна з України, словацькі посадовці та органи контролю погодили спільну процедуру перевірки.

Міністерство сільського господарства Словаччини заявило, що підтримує Україну в експорті зерна до третіх країн, але водночас буде захищати інтереси вітчизняних хліборобів і європейський ринок.

Генеральний секретар Міністерства внутрішніх справ і комунікацій Словацької Республіки Зузана Ноузовська пояснила, що українське зерно перевірятимуть на залишки пестицидів та інших речовин, а також визначатимуть його клас якості на тому рівні, якого вимагають від словацьких виробників.

За її словами, у такий спосіб Словаччина планує забезпечити контроль над усім імпортованим зерном для захисту внутрішнього та європейського ринків.