У Словаччині вже шість міністрів подали у відставку: через закупівлю «Спутника V» у країні виникла політична криза

Ще два міністри у Словаччині подали у відставку на тлі політичної кризи у країні, яка розгорілася через закупівлю російської вакцини проти COVID—19. Загалом вже шість членів уряду країни пішли з посад.

Про це пише Deutsche Welle.

Про свою відставку 24 березня оголосили міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок та міністр освіти Браніслав Грелінг.

До того, з посад також пішли міністр економіки Словаччини Річард Сулік, міністерка юстиції Марія Колікова, міністр праці, соцправ та сім'ї Мілан Крайняк, а також міністр охорони здоров'я Марек Крайчі.

Таким чином урядовці Словаччини виконали свою обіцянку, що якщо до середи, 24 березня, у відставку не піде прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович, то це зробить сам уряд.

Через що конфлікт?

Ігоря Матовича разом із ексочільником МОЗ Словаччини Мареком Крайчі критикували за закупівлю російської вакцини проти коронавірусу «Спутник V» до затвердження європейськими регуляторами.

Прем'єр оголосив 1 березня, що до Словаччини прибула партія з 200 тисячами доз російської вакцини проти коронавірусу «Спутник V», подякувавши Росії за швидку доставку та співпрацю. Однак уряд Словаччини був незадоволеним.

Міністр закордонних справ Іван Корчок навіть заявив, що вакцина «Спутник V» є інструментом гібридної війни, яка роз'єднує країну.

Загроза розпаду коаліції

Коаліцію у Словаччині утворюють чотири партії: «За свободу і солідарність» (SaS), «За людей» (Za lidí), «Звичайні люди та незалежні особистості» (OĽaNO), яку заснував Матович, та «Ми — родина» (Sme rodina).

Після повідомлення про закупівлю «Спутника V» члени партій SaS та Za lidí заявили, що вийдуть із об'єднання, якщо Матович не піде з посади.

Урядовці почали переговори, щоб запобігти політичній кризі, однак домовитися так і не вийшло. Члени уряду, а також президентка Словаччини Зузана Чапутова вимагають, аби Матович пішов із посади.

Водночас сам прем'єр-міністр звинувачує колег у зловживанні своїми посадами та провокуванні урядової кризи. Щоб хоч якось заспокоїти конфлікт, першим у відставку пішов міністр охорони здоров'я Словаччини Марек Крайчі. Однак така «самопожертва» виявилася марною.