Світ

У Словаччині вимагають висилки дипломата РФ, який обізвав посла України «дебілом»

27 липня, 2018 14:31
Світ/У Словаччині вимагають висилки дипломата РФ, який обізвав посла України «дебілом»
Зберегти
Вигляд
У парламенті Словаччини вимагають висилки російського дипломата Дмитрія Ковалькова, який образив посла України у Братиславі Юрія Мушку, назвавши його «дебілом».

У парламенті Словаччини вимагають висилки російського дипломата Дмитра Ковалькова, який образив посла України у Братиславі Юрія Мушку, назвавши його «дебілом».

Про це повідомляє видання Aktuality.

«Браво, пане Данко. Ви сміливий чоловік і справжній державець. А посол України просто дебіл», — такий коментар Ковальков залишив на сторінці спікера словацького парламенту Андрея Данко у Facebook. 

Російський дипломат Дмитро Ковальков образив посла України у Братиславі Юрія Мушку, назвавши його «дебілом»  Скріншот

Данко раніше заявив, що посол України «не має вказувати депутатам Словаччини, куди їм їхати чи не їхати». Це стосувалося візит групи словацьких депутатів в окупований Крим, який ті планують здійснити у серпні. Мушка попередив депутатів, що їх візит буде порушенням законів.

Спікер Данко не відреагував на недипломатичну поведінку старшого радника російського посольства.Однак висловлювання російського дипломата обурили інших депутатів.

Депутатка консервативної партії OĽaNO Вероніка Ремішова розкритикувала спікера за відсутність реакції на образу українського посла, заявивши, що його безвідповідальність шкодить національним інтересам Словаччини. 

«Це не лише суперечить його статусу, який співвідноситься з окупацією території слов’янської держави іншою слов’янською державою, але він є дипломатом найбільшої слов’янської держави, який вульгарно обзиває свого слов’янського брата» – заявив депутат опозиційної ліберальної партії SaS Мартін Клус, який у партії відповідає за міжнародний напрямок.

Він зазначив, що Ковальков має щонайменше перепросити в українського посла або подумати над виїздом зі Словаччини.

У липні влада Греції вирішила вислати з країни двох російських дипломатів. Ще двом співробітникам дипломатичної установи заборонять в'їзд.

Пов`язані новини