У партії «Слуга народу», яка є лідером парламентських перегонів 2019 року, планують провести реформу адміністративного устрою, замінивши державні адміністрації префектурами.

Про це в інтерв'ю LB.ua заявив голова виборчого штабу політсили Олександр Корнієнко.

За його словами, реформа передбачає збільшення повноважень влади місцевого рівня і зменшення ролі таких елементів, як держадміністрації. Їх замінять префектури, «які будуть слідкувати за законністю рішень місцевих рад».

«При такій моделі потужний районний рівень не сильно потрібен, тому йдеться про укрупнення районів, якими опікуватиметься префект», — зазначив він і додав, що планується залишити 100 районів.

«У нас є група, яка займається децентралізацією і місцевим самоврядуванням. Щось буде робитися з нуля, щось – доопрацьовано», — зазначив Корнієнко, говорячи про проект реформи.

Він також додав, що децентралізація є у програмах усіх політсил і «її підтримують».

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84%. Це найнижча явка в історії українських виборів до Ради.

За результатами обробки 100% протоколів, «Слуга народу» лідирує, на другому місці «Опозиційна платформа — За життя», а «Батьківщина» обігнала партію Порошенка. Також проходить в нову Раду «Голос» Святослава Вакарчука.

Ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: