При цьому в документі немає жодного слова про Росію, яку вищі військові чини вважають загрозою №1 для США

Меморандум Пентагону, викладений для адміністрації новообраного президента Дональда Трампа, визначає головні пріоритети у сфері безпеки США. Серед них — повалення «Ісламської держави», виключення бюджетних урізань, розвиток кібербезпеки.

При цьому в документі немає жодного слова про Росію, яку вищі військові чини вважають загрозою №1 для США.

Про це пише Foreign Policy.

Протягом останніх кількох років найвищі посадовці департаменту оборони і розвідки вважали Росію найголовнішою загрозою для США через її ядерний арсенал, оновлені кібер-можливості, нещодавно переоснащену армію і волю до змагань із США та їх союзниками.

«Якщо ви хочете говорити про державу, що становить небезпеку існування США, я би вказав на Росію», — сказав голова об’єднаного комітету начальника штабів генерал Джозеф Данфорд, який залишиться на посаді після інавгурації нового президента.

На його переконання, Китай, Північна Корея та «Ісламська держава» йдуть відповідно до свого рівня загрози одразу після Росії.

У меморандумі йдеться про чотири складові пріоритетів США. Окрім бюджетних питань, протидії тероризму в Іраку та Сирії, меморандум відзначає інструктаж між департаментом оборони і командою Трампа стосовно Китаю та Північної Кореї. Росія не згадується.

У команді Трампа офіційно відмовилась оголошувати Росію загрозою для США, проте зазначили, що список є «неповним», а висновки щодо його вичерпності — помилковий.

У Пентагоні розповідають, що Трамп отримував інструктаж щодо можливих проблем із Росією.

«Ми запровадили для них кілька інструктажів стосовно відносин з Росією. Це повне викладення наших знань», — розповів представник Пентагону Гордон Троубрідж.

З того часу, як розпочалась передвиборча кампанія Трампа, кандидат відкрито говорив про покращення відносин із Росією, як інтерес США, особливо у сфері контртерористичних дій у Іраку та Сирії.

«Чи не було б це чудово, якби ми разом із Росією вибили до біса «Ісламську державу»?», — говорив Трамп ще влітку.

Минулого тижня Трамп номінував на посаду голови Держдепу США виконавчого директора нафтової корпорації ExxonMobil Рекса Тіллерсона через його бізнесові зв’язки з Росією та лобіювання її інтересів стосовно зняття санкцій.

Не дивлячись на такі реверанси, зовнішньо-політичний істеблішмент США не полишає скепсису стосовно відносин з Росією.

На переконання Стівена Пайфера, який пропрацював 25 років дипломатом у Держдепі, меморандум «одночасно і захоплює, і турбує з огляду на те, що Росія робить проти України, її військову модернізацію, войовничий тон, який ми чуємо від Москви останні три роки».

В минулому році директор Національної розвідки Джеймс Клеппер підкреслював, що «Ісламська держава» не є головною загрозою для Америки, оскільки «не може принести смертельної шкоди, на відміну від Росії».

Такі прогнози зокрема відображені і у збільшеному військовому бюджеті США.

Зазначається, що є побоювання стосовно згортання цих безпекових ініціатив під керівництвом Трампа, проте наразі у Конгресі достатньо республіканців, що протидіятимуть м’якій політиці нової адміністрації щодо відносин з Росією.

Поділитись: