Голосіївський суд Києва повторно відбере присяжних у справі патрульного Сергія Олійника, якого обвинувачують у вбивстві у Києві 17-річного Михайла Медвєдєва та перевищенні службових повноважень.

Як повідомляє ресурс «Судовий репортер», у грудні минулого року у присяжних закінчились повноваження, відтак Київська міська рада відібрала нових.

За словами судді Галини Бондаренко, список затверджених присяжних надійшов до Голосіївського суду Києва 3 лютого. Голові суду запропонували визначитися з особами, які візьмуть участь у відборі присяжних у справі за обвинуваченням Олійника.

«Однак попередній відбір кандидатів був невдалим через помилку в авторозподілі. Працівники канцелярії помилково включили прізвища кандидатів, в яких закінчились повноваження. Тому список із семи осіб сформували тільки 5 лютого, тобто напередодні засідання. Усім їм направлено письмові виклики», — йдеться в повідомлені.

Суд призначив відбір присяжних на 10 годину 14 лютого.

В «Судовому репортері» також зазначили, що останнє повноцінне засідання у цій справі відбулося 3 жовтня 2019. Тоді досліджували письмові докази, після чого суд мав перейти до відео і аудіо, але наступні три засідання не відбулися.

Нагадаємо, 7 лютого 2016 року у Києві поліцейські патрульної поліції переслідували машину BMW. За словами правоохоронців, вони побачили молодих людей, які сіли за кермо машини в нетверезому стані. Патрульні хотіли їх зупинити і відкрили попереджувальний вогонь. Внаслідок стрілянини загинув 17-річний Михайло Медведєв.

У лютому того ж року суд арештував патрульного поліцейського Сергія Олійника. Менше, ніж через місяць, Апеляційний суд Києва відпустив Олійника із СІЗО під домашній арешт. На апеляційному суді поліцейський заявив, що у СІЗО його побили співкамерники, дізнавшись, що Олійник працює в поліції.

Сергію Олійнику інкримінують умисне вбивство, замах на вбивство та перевищення службових повноважень. У грудні 2016 року прокуратура передала обвинувальний акт до суду. За цей час у справі змінилося декілька суддів. І у квітні 2019 року Голосіївський районний суд почав заново розглядати обвинувальний акт щодо патрульного Олійника. У Прокуратурі Києва пояснили, що це відбулося через зміну головуючого судді у справі. У 2017 року Сергія Олійника поновили на службі в Нацполіції. За інформацією Радіо Свободи — на адміністративній посаді.

Поділитись: