Голова Служби безпеки Іван Баканов не виключає ув'язнень у справі щодо можливих погроз президенту з боку депутатки від «Європейської Солідарності» Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій. Підтвердження цих погроз має надати лінгвістична експертиза.

Про це очільник СБУ заявив у інтерв’ю «Главком». 

«Я вважаю, ця справа матиме продовження найближчим часом. Кримінальний кодекс усе чітко визначає: якщо лінгвістична експертиза підтвердить, що це була реальна погроза, то йтиметься про ув’язнення», — сказав Баканов.

За його даними, кримінальне провадження відкрите, а відповідну експертизу вже призначили.

Водночас, Баканов повідомив, що провадження у цій справі є не лише в Державному бюро розслідувань, а й у Службі безпеки.

Також він зазначив, що в українському законодавстві бракує відповідальності за публічні погрози.

«Ми повинні поважати інститут президента, будь-який державний інститут...Наприклад, у законодавстві Німеччини є чітка відповідальність за такі речі. В українському — немає. Якщо ми зараз ініціюватимемо відповідні зміни до законодавства, нас розкритикують», — додав глава відомства.

6 листопада 2019-го ДБР внесло дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань у межах провадження щодо висловлювань народної депутатки від «Європейської Солідарності» Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій про президента Володимира Зеленського.

Приводом для провадження стала трансляція Федини та Звіробій у Facebook з кав’ярні у Львові, де вони з використанням ненормативної лексики розкритикували спілкування Зеленського з добровольцями у Золотому.

«Ти там частіше їзди, там тебе підірвуть, хто-небудь там тебе підірве», — сказала волонтерка.

Депутатка додала, що «там ненароком може вибухнути граната, там бувають обстріли».

Після цього у фракції «Слуга Народу» заявили, що звернуться до правоохоронців через, на їхню думку, погрози.

Поділитись: