Мотивом для замаху на добровольців Адама Осмаєва та його дружини Аміни Окуєвої була «особиста неприязнь». Про це після засідання суду 5 липня сказав заступник відділу прокуратури Києва Дмитро Величко, передає «Настоящее время».

Мотивом для замаху на добровольців Адама Осмаєва та його дружини Аміни Окуєвої була «особиста неприязнь». Про це після засідання суду 5 червня сказав заступник відділу прокуратури Києва Дмитро Величко, передає «Настоящее время».

У замаху на Окуєву та Осмаєва звинувачують громадянина Росії чеченського походження Артура Крінарі. В обвинувальному акті про «російський слід» чи зв’язки із главою Чечні Рамзаном Кадировим не йшлося.

«На сьогоднішній день, згідно з обвинувальним актом, ми вважаємо, що це особиста неприязнь вказаної особи», — сказав він.

Мотив злочинця представник прокуратури пояснив в суді так:

«Будучи обізнаним про публічну, громадську, патріотичну діяльність Осмаєва і Окуевой, які активно виступали проти політики керівництва Російської Федерації і Чеченської Республіки, брали активну участь в проведенні антитерористичної операції по врегулюванню конфлікту на території Донецької та Луганської областей, маючи неприязне вороже ставлення до останніх, вирішив здійснити їх вбивство, для чого розробив детальний план злочину».

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що ланцюжок замаху на Осмаєва веде до «деяких лідерів РФ».

Самі Осмаєв і Окуева говорили, що замовником замаху на них «є глава Чеченської Республіки Кадиров, але що це не його особисте рішення, воно узгоджене з Кремлем».

5 червня 2018 року у Подільському райсуді Києва перейшли до стадії розгляду по суті обвинувального акта щодо Артура Крінарі, якому інкримінують замах на вбивство Осмаєва і Окуєвої. Прокурор Величко зачитав обвинувальний акт у справі. 

Ідеться про напад 1 червня 2017 року Києві. За даними поліції, чоловік, який назвався іноземним журналістом, заздалегідь домовився з подружжям про зустріч. Коли вони сіли в автомобіль, невідомий дістав з коробки пістолет «Глок» та вистрілив в груди Осмаєву. У відповідь Окуєва зі свого пістолета Макарова зробила кілька пострілів у нападника. У результаті інциденту Осмаєва і кілера госпіталізували з вогнепальними пораненнями. 

Підозрюваного в першому замаху на подружжя затримали, але він заявив, що не визнає своєї провини та відмовляється співпрацювати зі слідством.

Наступне судове засідання у цій справі призначили на 17:00, 19 червня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Я хотіла пояснити людям, що головний ворог — Путін»: ким була Аміна Окуєва

Увечері, 30 жовтня 2017 року неподалік селища Глеваха Київської області невідомі обстріляли автомобіль Аміни Окуєвої та її чоловіка Адама Осмаєва. Це був другий замах на них. Від вогнепальних поранень Аміна загинула, Адам потрапив з пораненнями в лікарню.   

Після першого нападу подружжю надали охорону, проте під час другого нападу їх не охороняли

Донині убивці Аміни Окуєвої не затримані, про це місяць після вбивства повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв. Наразі ситуація не змінилася.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 убивств за 2 роки: як в Україні розслідують резонансні злочини

Поділитись: