У справі про фальсифікацію декларації члена Національного агентства з питань запобігання корупції Руслана Рябошапки мають бути допитані, в тому числі, народні депутати Антон Геращенко та Іван Вінник.

Про це в коментарі Громадському сказав сам Рябошапка.

«Всі ті особи державного підприємства «Українські спеціальні системи», які були причетні до генерування електронного підпису під моїм ім’ям, ті люди, які увійшли в систему і подали декларацію, ті люди, які про це розказували на прес-конференції – депутати Вінник і Геращенко», – сказав він.

За його словами, цей інцидент свідчить про намагання дискредитації системи електронного декларування.

«Треба сказати, що зламу системи не було, але репутаційна шкода була заподіяна. І причетні до цього люди мають нести щонайменше політичну відповідальність», – сказав Рябошапка.

В свою чергу, директор фірми-розробника програмного забезпечення «Міранда» Юрій Новіков повідомив, що згідно рішення НАЗК далі займатиметься розробкою системи Держспецзв’язок.

Крім того, Рябошапка додав, що строк подачі декларацій перенесено ще на 10 днів – на 1 вересня.

Нагадаємо, 12 серпня Держслужба спеціального зв'язку відмовила в атестації електронного декларування. 

13 серпня Держспецзв’язку передала НАЗК «засекречені» зауваження щодо електронних декларацій

Попри це, 15 серпня система була запущена, повідомила голова НАЗК і того ж дня НАЗК прийняло перші електронні декларації.

В свою чергу, керівництво Програми розвитку ООН в Україні вимагає від Держспецзв’язку і Національного агентства з питань запобігання корупції опублікувати дані щодо анонсованих технічних проблем із системою електронного декларування.

Напередодні Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації заявила про неможливість проведення державної експертизи для сертифікації комплексної системи захисту інформації електронного реєстру посадовців і виступає за перевірку ситуації навколо запуску декларування Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою.

У представництві ЄС в Україні заявили, що запуск е-декларування без сертифікації є беззмістовним.

Раніше в Адміністрації президента повідомили, що е-декларування повноцінно запрацює з вересня.

Держреєстр е-декларування проатестують до кінця серпня, запевнила голова НАЗК Наталія Корчак.

Поділитись: