Під час спецоперації Генеральної прокуратури і Служби безпеки України прослуховували не тільки бізнесмена-утікача Сергія Курченко і лідера партії «Рух Нових сил» Міхеіла Саакашвілі, але й офіцера ФСБ Росії.

Під час спецоперації Генеральної прокуратури і Служби безпеки України прослуховували не тільки бізнесмена-утікача Сергія Курченко і лідера партії «Рух Нових сил» Міхеіла Саакашвілі, але й офіцера ФСБ Росії.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в ефірі ICTV.

«У нашій справі ми прослуховували офіцера ФСБ, самого Курченко, Северіона Дангадзе — помічника Саакашвілі, а потім і сам Саакашвілі зі свого мобільного терміналу подзвонив Курченко, що зафіксовано», — сказав він.

За словами Луценка, у правоохоронців є пристрій, який записував телефонні розмови, і самі записи.

«І технічна, і фоноскопічна експертиза може бути проведена спільно із зарубіжними фахівцями. Цього буде достатньо для серйозного досудового слідства», — запевнив генпрокурор.

Він додав, що це лише перший етап зірваного плану ФСБ «Російська зима в Києві».

«Я знаю, про що кажу. І свого часу прийду в парламент за другим етапом. Це станеться, неодмінно станеться», — додав Луценко.

Він також повідомив, що правоохоронці готові віддати міжнародним експертам аудіо розмови Саакашвілі та Курченка.

Раніше Луценко заявив, що акції протесту Міхеіла Саакашвілі  відбувалися за кошти наближеного до екс-президента Януковича олігарха-втікача Сергія Курченка.

Генпрокурор представив аудіозапис переговорів людини з голосом, схожим на Саакашвілі та його соратників, з нібито довіреною особою Курченка.  

У нібито особистій розмові Саакашвілі й Курченка йдеться про можливості захисту бізнес-інтересів Курченка в Україні. За даними ГПУ, команда Саакашвілі отримала 500 тисяч доларів від Росії. 

Саакашвілі спростовує звинувачення. Він назвав «абсолютним фейком» звинувачення ГПУ щодо змови з Курченком.

8 грудня Саакашвілі був затриманий у Києві, а 11 грудня Печерський суд Києва відмовив у клопотанні прокурорів взяти під домашній арешт Саакашвілі та відпустив його на час слідства. Прокуратура подаватимемо апеляцію на рішення суду відпустити Саакашвілі.

Як прихильники Саакашвілі марширували «за імпічмент Порошенка» (ФОТОРЕПОРТАЖ).

Поділитись: