У справі Семочка проти журналістів засудили випадкову людину — Bihus.Info
Колишній перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки України Сергій Семочко та його адвокати вписали у позов проти журналістів Bihus.Info сторонню людину. За рік жоден з суддів, які слухали справу, цього не помітив, а випадковій людині арештували рахунки й зіпсували репутацію.
Про це пише Bihus.Info.
У позові Семочко вимагав спростувати інформацію щодо нього. Спершу позов у Голосіївському суді потрапив до судді Олександри Колдіної, але вже за пів року Семочко подав паралельний позов. Журналісти кажуть, що шляхом низки процесуальних маніпуляцій це дозволило змінити суддю.
Так, закон забороняє подавати однакові позови — щодо тих же обставин і до тих же людей. Водночас другий варіант відрізнявся тим, що туди додали ще одного відповідача, авторку замітки про розслідування Bihus.Info на новинному сайті uaportal.com. Так позов став формально іншим, і адвокати добилися того, щоб в суді слухали саме цю справу, тепер уже в іншого судді Миколи Шкірая.
Bihus.Info зазначає, що авторку новини звати Валерія Куценко, однак жінок з таким іменем виявилося декілька і в позов вписали тезку журналістки, київську рієлторку Валерію Куценко. За весь час, що справа слухалася в суді, вона жодного разу не з’явилася на засідання, бо не знала про них. Повістки відправляли їй на стару адресу, де вона вже не жила.
Влітку суддя Шкірай звільнився і справу передали судді Юрію Мазуру. Той не став слухати її спочатку, а задовольнив позов та зобов’язав журналістів спростувати низку цитат із сюжету про Семочка та окремого ефіру після нього. Рієлторку Валерію Куценко також зобов'язали спростувати новину, яку вона не писала.
Після цього, як зазначають журналісти, не чекаючи поки сторони ознайомляться з рішенням суду і реалізують своє право на його оскарження, суддя видав виконавчий лист. Це дало можливість Семочку через приватного виконавця заблокувати рахунки всім відповідачам, зокрема і Куценко, яка тільки після цього дізналася, що її засудили.
Зараз справу розглядають в апеляції. На цьому етапі в суді вперше з’ясували особу Куценко і представник Семочка Катерина Смирнова заявила, що позивач відкликає свої позовні вимоги до неї. Окрім того, Куценко зняли арешт з рахунків.
Але адвокат рієлторки зазначив, що цього мало, оскільки Куценко підприємець, її репутація постраждала і її не можна відновити, просто відкликавши вимогу. Однак Смирнова визнавати себе винною не захотіла, зазначає Bihus.Info. Каже, що не вона встановлювала особу відповідача — хоча позов від імені Семочка подавала саме вона, наголошують журналісти.
Розслідування про Семочка
Журналісти 1 жовтня 2018 року оприлюднили сюжет, у якому йдеться, що сім’я Семочка володіє будинками під Києвом загальною вартістю 8 мільйонів доларів, а його найближчі родичі мають російські паспорти. Аналіз доходів родини Семочка за останні вісім років показує, що в них не мало б вистачити коштів і на один з будинків.
Журналісти також заявили про причетність Семочка до дефіциту препаратів для діалізу, що, на їхню думку, ймовірно, було наслідком вимагання відкатів у фармакологічних компаній з боку СБУ, в якій Семочко працював до переходу в Службу зовнішньої розвідки.
11 грудня 2018 року Служба безпеки підтвердила російське громадянство родичів Семочка.
Наразі Семочко вже не працює у розвідці, а проти Петра Порошенка є кримінальна справа через призначення Семочка до СЗР.
- Поділитися: