УКРАЇНА

У справі засудженого РФ Чийгоза немає гарантій швидкої екстрадиції — адвокат

14 вересня, 2017 00:11
УКРАЇНА/У справі засудженого РФ Чийгоза немає гарантій швидкої екстрадиції — адвокат
Зберегти
Вигляд
У справі засудженого в Криму заступника глави Меджлісу Ахтема Чийгоза немає жодних гарантій, що питання його екстрадиції на материкову Україну може бути вирішене швидше за проходження інстанцій оскарження вироку в Європейському суді з прав людин

У справі засудженого в Криму заступника глави Меджлісу Ахтема Чийгоза немає жодних гарантій, що питання його екстрадиції на материкову Україну може бути вирішене швидше за проходження інстанцій оскарження вироку в Європейському суді з прав людини.

Про це в ефірі Громадського сказав адвокат Микола Полозов.

Він уточнив, що оскарження вироку в Європейському суді з прав людини передбачає проходження двох інстанцій: першої та апеляційної.

«І строк, який російський суд дав Чийгозу — чималий, 8 років. Немає жодних гарантій, що питання екстрадиції може бути вирішене швидко. Тобто до проходження двох інстанцій. Тому позбавляти себе можливості звернутися до ЄСПЛ заради того, аби скоротити півроку (перебування у СІЗО — ред.) з негарантованим фіналом — це не зовсім правильно», — сказав Полозов.

Через те, що Чийгоз при вироку у справі був названий громадянином України,  можлива і його екстрадиція.

«Росія не зможе вказувати на те, що він громадянин Росії і посилатися на Конституцію (російську — ред.), яка забороняє видачу своїх громадян іншим державам», — наголосив адвокат.

Полозов додав, що ситуація для Чийгоза саме у цьому аспекті екстрадиції є більш вигідною на відміну від інших політв’язнів Криму.

Так званий Верховний суд окупованого Криму 11 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

«Суд» визнав Чийгоза винним в організації масових заворушень на мітингу під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року в Сімферополі — у переддень так званого референдуму.

ЧИТАЙТЕ: Ахтем Чийгоз: 8 років колонії суворого режиму.

11 вересня у Раді Європи засудили вирок Чийгозу окупаційною владою Криму. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# ахтем чийгоз
Пов`язані новини