Прокуратура АР Криму повідомила про підозру слідчим ФСБ, які у 2015 році перешкоджали діяльності колишній редакторці інтернет-видання  «Центр журналістських розслідувань», а нині — журналістці Громадського Наталії Кокоріній

Прокуратура АР Криму повідомила про підозру слідчим ФСБ, які у 2015 році перешкоджали діяльності колишній редакторці інтернет-видання  «Центр журналістських розслідувань», а нині — журналістці Громадського Наталії Кокоріній.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Сама Кокоріна зазначила, що підозри повідомлено, зокрема, колишній слідчій Служби безпеки України Марині Савчук, яка після анексії Криму перейшла на бік окупантів. Під час обшуків вона була слідчою управління ФСБ у Криму. Також у справі Кокоріної повідомили про підозру колишньому співробітнику СБУ та нині силовику ФСБ Дмитру Ткаченку.

Саме Ткаченко та Савчук проводили обшуки в Кокоріної.

Зазначається, що за час анексії Криму Росією прокуратура зафіксувала численні факти переслідування журналістів, перешкоджання їхній професійній діяльності, незаконне заволодіння майном телекомпаній та інших ЗМІ на території окупованого півострова.

Загалом прокуратура розслідує 23 кримінальні справи, які порушили через незаконні затримання, ув’язнення журналістів, порушення недоторканності їхнього житла або ж перешкоджання їхній роботі у Криму.

Окрім справи журналістки Громадського Кокоріної прокуратура також повідомила про підозру особам у справах журналістки «Крим.Реалії» Анни Андрієвської, журналіста телеканалу «АТР» Романа Спиридонова та виконавчого продюсера «UA:Крим» Османа Пашаєва.

Вісьмом особам повідомили про підозру у вчиненні правопорушень за статтями 146 (незаконне позбавлення волі), 162 (порушення недоторканості житла) Кримінального кодексу України.

У прокуратурі додали, що підозрюваними найчастіше є так звані «слідчі та оперативні працівники» «Управління ФСБ Росії» по Криму.

Усіх підозрюваних оголосили у розшук.

13 березня 2015 року до колишньої редакторки інтернет-видання «Центр журналістських розслідувань» Наталії Кокоріної прийшли з обшуком співробітники ФСБ. Обшук проводився в рамках кримінальної справи, порушеної за фактом публікації статті «Волонтери батальону «Крим» на сайті видання. Після обшуку Кокоріну викликали на допит, який проходив понад 6 годин, після чого вона була вимушена виїхати з окупованого Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова з початку 2018-го — ІМІ

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile