Поліція міста Колумбус штату Огайо оголосила про розкриття вбивства 8-річної дівчини, яке сталося в 1982 році. Це змогли зробити завдяки генеалогічному аналізу та подкасту, який відстежував історію розслідування справи.

Про це повідомляє CNN.

Ідеться про вбивство Келлі Ен Просер, яке сталося 20 вересня 1982 року. За даними слідства, дівчину викрали тоді, як вона поверталася додому зі школи, після чого побили, зґвалтували і задушили.

На той час сучасних технологій аналізу ДНК не існувало, а тому одразу розкрити справу не вдалося. Зрушення сталося в березні цього року: тоді поліція звернулася до компанії Advance DNA з проханням допомогти в розслідуванні.

Advance DNA займається так званим генеалогічним аналізом — тобто визначенням генеалогічного («родинного») дерева на основі аналізу ДНК. Генетичний матеріал у справі Келлі Ен Просер, який було зібрано ще в 1982-му, виявив зв’язок із імовірним злочинцем через троюрідних братів і сестер.

На основі аналізу винним у зґвалтуванні та вбивстві 8-річної дівчини поліція назвала чоловіка на ім’я Гарольд Воррен Джарел. До цього він уже був засуджений за викрадення іншої 8-річної дівчини й вийшов на волю в січні 1982 року — за вісім місяців до вбивства Келлі Ен Просер.

Утім Джарел уже помер, а тому справу проти нього закрили.

Поділитись: