Щороку у США до стічних вод потрапляють від шести до десяти тонн контактних лінз, якими користуються 45 мільйонів американців.

Щороку у США до стічних вод потрапляють від шести до десяти тонн контактних лінз, якими користуються 45 мільйонів американців.

Про це йдеться в доповіді групи вчених, яку вони представили в Американській хімічній спільноті.

Ідея виміряти ступінь забруднення середовища від контактних лінз виникла через особистий досвід самих вчених.

«Я носив окуляри та контактні лінзи більшу частину мого дорослого життя. І я почав запитувати себе, чи хтось робив дослідження того, що трапляється потім з цими лінзами?», — сказав докор наук, автор дослідження Рольф Халден.

Учені виявили, що 15-20% людей, що користуються контактними лінзами, змивають їх у раковину чи туалет.

«Це дуже велика частка, враховуючи те, що їх носять 45 млн американців», — додав учений Чарлі Рольскі, який презентував роботи.

Дрібні частинки пластику, які зі стічними водами потрапляють до річок та океанів, представляють загрозу для навколишнього середовища. Крім того, у роботі вчених зауважується, що мікропластик також знаходять і в водопровідній воді.

Раніше в Арктиці виявили рекордну концентрацію мікропластику.

Єврокомісія може заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошти за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щороку у світі використовують до 5 трильйонів пластикових пакетів — ООН

Британський уряд планує заборонити продаж пластикових соломинок, мішалок та вушних паличок, щоб захистити водойми від забруднення.

Київська міська рада заявила, що пропонуватиме обмежити в Україні використання поліетиленових пакетів у магазинах.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Greenpeace показала дітям океанаріум зі сміттям замість риб

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile