У Єврокомісії можуть заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошт за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання.

У Єврокомісії можуть заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошт за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання.

Про це повідомляє німецьке видання Zeit.

Такі пропозиції планують розглянути у Брюсселі вже 28 травня. Заборона може стосуватися одноразових виробів з пластика, які легко можна замінити. Йдеться, зокрема, про одноразовий посуд, пластикові соломинки для напоїв, ватні вушні палички та пластикові кріплення для кульок.

Крім того єврокомісар Гюнтер Еттінгер запропонував стягувати з країн певні суми за кожний кілограм пластикового сміття, яке не можна переробити та відправити на повторне використання.

Як повідомляють німецькі ЗМІ, така пеня може скласти близько 80 центрів за кілограм. Ці гроші будуть направляти у бюджет Євросоюзу. На думку Еттінгера, такі правила допоможуть країнам скоротити об’єм пластикових відходів.

Zeit додає, що на практиці така ініціатива Єврокомісії може і не стати надто помітною споживачам. Адже багато виробників і сьогодні вже використовують, наприклад, замість пластикової соломинки для напоїв паперову чи картонну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щороку у світі використовують до 5 трильйонів пластикових пакетів — ООН

Раніше повідомлялося, що британський уряд планує заборонити продаж пластикових соломинок, мішалок та вушних паличок, щоб захистити водойми від забруднення.

Київська міська рада заявила, що пропонуватиме обмежити в Україні використання поліетиленових пакетів у магазинах.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Greenpeace показала дітям океанаріум зі сміттям замість риб

Нагадаємо, що Німеччина стала лідером у Європейському Союзі за часткою сміття, яке перероблюється.

Також стало відомо, що японські інвестори планують будувати сміттєпереробні заводи в Україні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile