Технології / Гаджети

У США дозволили зламувати цифровий захист приладів для ремонту

Motherboard
Технології/Гаджети/У США дозволили зламувати цифровий захист приладів для ремонту
Зберегти
Вигляд
Бюро авторського права США внесло зміни до Закону про захист авторських прав у цифрову епоху, які дозволяють обходити цифровий захист електронних пристроїв для ремонту та діагностики. До того ж, бюро дозволило зламувати ігри, якщо їх розробник перестав надавати сервера, необхідні для їх роботи, а також внесло низку інших змін.

У США технічні засоби захисту авторських прав (DRM), які зокрема застосовуються для ускладнення ремонту, регулюються ухваленим 20 років тому законом про захист авторських прав у цифрову епоху (DMCA). Одна з особливостей закону полягає в тому, що громадяни можуть раз на три роки подавати петиції з проханням додати в закон виключення. У 2018 році цією можливістю скористалися кілька ентузіастів та юристів з Фонду електронних рубежів, Стенфордського університету, компанії iFixit та інших організацій.

Після консультацій з фахівцями члени Бюро авторського права внесли низку змін в DMCA та опублікували на сайті уряду 22-сторінковий документ.

Однією з головною зміною стало те, що громадяни можуть обходити програмний захист смартфонів і побутової техніки, якщо це необхідно для того, щоб вона працювала відповідно до своїх початкових специфікацій. До того ж, ці дії в інтересах людини може легально виконувати та третя особа, наприклад, компанія, що займається ремонтом смартфонів.

Крім смартфонів і побутової техніки тепер обхід програмних обмежень для ремонту легальний для всіх моторизованих наземних машин. Також бюро розширило ухвалений у 2015 році дозвіл на «джейлбрейкінг»(зламування телефону для встановлення програм, не погоджених виробником) на розумні колонки. Також користувачі зможуть розблокувати «прив’язані» до оператора смартфони ще до їхньої активації.

Нагадаємо, Італія наклала штраф $17 млн на Apple і Samsung за навмисне уповільнення смартфонів


Більше про:
# гаджети
# apple
Пов`язані новини