48-річний американець Джейсон Далтон, що працював водієм в Uber, зізнався у скоєнні шести вбивств, які він вчинив в місті Каламазу, штат Мічиган, у лютому 2016 року.

Також Далтон визнав себе винним у здійсненні ще кількох замахів на вбивство з використанням вогнепальної зброї.

Загалом тепер вже колишнього водія таксі звинувачують у 16 злочинах. Йому загрожує довічне ув'язнення без права дострокового виходу на свободу.

Під час судового процесу чоловік заявив, що зізнатися в злочинах вирішив з власної волі — попри те, що його адвокат був проти цього. За словами Далтона, він «хотів цього доволі давно».

Як зазначила сторона обвинувачення, чоловікові не пропонували жодної угоди зі слідством в обмін на зізнання. Оголошення вироку суду заплановане на 5 лютого.

В ході судового процесу Далтон розповідав, що став «маріонеткою» додатку Uber, який, на його думку, контролював його розум і тіло, і змушував стріляти в людей..

Чотирьох людей Далтон вбив у ресторані Cracker Barrel, двох — в автосалоні Kia. Ще одну стрілянину він влаштував у житловому кварталі. Жоден із загиблих чи постраждалих не був клієнтом Uber, але в проміжки часу між злочинами Далтон продовжував приймати замовлення в додатку таксі.

Усі три випадки стрілянини, унаслідок яких загинули шестеро людей, сталися в один день — ввечері 20 лютого 2016 року.

Перша спроба вбивства була здійснена поруч з житловим будинком в Каламазу близько 17:30 за місцевим часом. В жінку вистрілили два рази — як повідомлялося, на очах у її дітей. Її госпіталізували у важкому стані.

Близько 22:00 в місцевому автосалоні були вбиті батько з сином, ще одна людина отримала поранення.

Близько 22:15 на паркінгу біля ресторану Cracker Barrel були вбиті 62-річна жінка та 74-річний чоловік, також унаслідок стрілянини загинула 68-річна та 60-річна жінки, 14-річна дівчинка була важко поранена.

Після арешту Далтона в компанії Uber того ж вечора заявили, що відчувають «жах» через скоєне чоловіком.

Там пояснили, що той пройшов перевірку базових біографічних даних, оскільки до того ніколи не порушував закон.

Нагадаємо, суд Брюсселя суд з комерційних питань визнав незаконним надання транспортних послуг сервісом таксі Uber.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile