У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці Марії Бутіній, яку затримали у Вашингтоні за діяльність на користь РФ як іноземного агента без реєстрації

У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці Марії Бутіній, яку затримали у Вашингтоні за діяльність на користь РФ як іноземного агента без реєстрації.

Про це повідомляє Politico.

Росіянку офіційно звинувачують у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Бутіна, згідно з висновками журі, проводила свою діяльність з 2015 року і дотепер.

Росіянці за першим звинуваченням у змові задля діяльності іноземним агентом загрожувало до п’яти років позбавлення волі. Тепер з другим звинуваченням в безпосередньо діяльності як іноземного агента проти США їй можуть присудити максимум до 10 років ув’язнення.

Згідно з обвинувальним актом, Бутіна працювала під керівництвом високопоставленого чиновника з російського уряду та російського Центрального банку «аби наблизитися до американських осіб, які мають вплив у політиці США, з метою просування інтересів Російської Федерації».

У посольстві Росії у Вашингтоні заявили, що влада США не допускає російських представників до Бутіної.

16 липня стало відомо, що у Вашингтоні затримали громадянку Росії за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». Затримана — 29-річна громадянка РФ Марія Бутіна, її арештували ще 15 липня.

У США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинувачують у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.

За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.

Поділитись: