У США планують заборонити ароматизатори вейпів — але лише окремих смаків

Влада Сполучених Штатів Америки оголосила про плани заборонити ароматизовані суміші, що використовуються в електронних сигаретах. При цьому для представників індустрії зробили значні винятки.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на заяву адміністрації США.

Зокрема, заборона поширюватиметься на фруктовий, цукерковий, м'ятний та десертний смаки сумішей, що використовуються в невеликих електронних сигаретах на основі картриджів. Саме вони є найбільш популярними серед підлітків у США. При цьому ментоловий і тютюновий смаки під анонсовані обмеження не підпадають.

Крім того, як зазначає AP, оголошені заходи не зачеплять ринок великих вейпінгових пристроїв, які орієнтовані на дорослих курців.

Раніше, в листопаді 2019 року, президент США Дональд Трамп оголошував, що планує повністю заборонити всі електронні сигарети для людей віком до 21 року — в тому числі й усі ароматизатори вейпів. Нині ж, напередодні оголошення про обмеження, Трамп заявив журналістам, що влада країни має балансувати між інтересами бізнесу й турботою про громадське здоров'я.

«Ми маємо захищати наші сім'ї. У той же час це (вейп-індустрія — ред.) велике виробництво. Ми маємо захищати власне виробництво», — сказав президент США журналістам у четвер, 2 січня.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2019 року міська влада Нью-Йорка повністю заборонила ароматизовані електронні сигарети та ароматизатори до них.

Тільки в США за 2019 рік зафіксували 54 смерті через куріння вейпу. Вчені з Пенсильванії виявили, що рідина для вейпу, яка не містить нікотину, впливає на серцево-судинну систему. Однак невідомо, яка саме хімічна речовина могла спричинити зміни у роботі серцево-судинної системи.

Німецькі науковці з’ясували, що активне куріння е-сигарет впливає на порушення функції ендотелію — внутрішнього шару клітин, якими вистелені капіляри, судини та серце. Науковці заявили, що вейпінг навіть при короткочасному курінні впливає на кровоносні судини серцево-судинної системи, головного мозку та легень.