Світ / США

У США почався суд над водієм, унаслідок наїзду якого на протестах у Шарлотсвіллі померла активістка

ВВС
Світ/США/У США почався суд над водієм, унаслідок наїзду якого на протестах у Шарлотсвіллі померла активістка
Зберегти
Вигляд
У Сполучених Штатах Америки розпочався суд над 21-річним Алексом Філдсом, якого звинувачують у вбивстві першого ступеня. Прокурори визнали, що він діяв у стані гніву.

Крім того, його звинувачують у нанесенні тілесних ушкоджень та злочинах із ненависті.

І сторона обвинувачення, і сторона захисту погодилися щодо цієї позиції, щоправда, у них різні думки щодо його намірів. Зокрема, прокурорка Ніна Ентоні стверджує, що на фото- та відеодоказах видно, що дії Філдса були заздалегідь обмірковані, а не зроблені з метою самозахисту, як стверджують адвокати підсудного. За її словами, прихильник праворадикального руху за кілька місяців до інциденту опублікував в соцмережах фото, де у натовп людей в’їхала машина.

Захист стверджує, що їхній клієнт покаявся після того, як його затримали, та сказав, що «боявся за власну безпеку і був наляканий до смерті».

11 та 12 серпня 2017 року у місті Шарлотсвілль, штат Вірджинія, відбулися протести так званих «білих націоналістів» та контр-протести, на які вийшли місцеві мешканці. Зібрання так званих білих націоналістів улітку 2017 називають одним із найбільших у США за десятиліття. Внаслідок сутичок між ними та контр-протестувальниками, кілька десятків людей отримали поранення. Рух «Об’єднані праві» виступав проти знесення.

Під час однієї з демонстрацій авто в'їхало у ходу протестувальників, які виступали проти маршу націоналістів, 31-річна активістка Хізер Хейер загинула. Поліція затримала нападника.

Згодом у Шарлотсвіллі через протести та сутички оголосили надзвичайний стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Страх і ненависть у Шарлотсвіллі: що відомо про сутички на марші правих у Вірджинії

Трамп звинуватив обидві сторони протестуючих в зіткненнях в Шарлотсвіллі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Так, ти расист»: як в онлайні борються з американськими неонацистами

Більше про:
# ДТП
Пов`язані новини