Управління з санітарного контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило компанії Hyperfine Research почати продавати у Сполучених Штатах портативні магнітно-резонансні томографи.

Про це пише Business Wire.

Портативний МРТ презентували восени минулого року. Розробники переконують, що його можна використовувати безпосередньо в палатах пацієнтів. Апарат можна перевозити, під'єднувати до звичайної розетки, а керувати ним вийде зі звичайного планшету.

Hyperfine Research вже відкрила попереднє замовлення томографів, а на ринку він з’явиться влітку. Ціну поки розробники не розголошують, але вказують, що такий апарат буде ув 20 разів дешевшим, ніж звичайні МРТ.

Водночас в компанії зазначають, що портативна установка не зможе замінити стаціонарну і призначена для швидкої діагностики пацієнтів, в першу чергу з підозрами на інсульт.

Наразі розробка дозволяє сканувати лише голову, але наступні версії, як переконують розробники, можна буде використовувати і для інших частин тіла.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — один з найважливіших методів діагностики в сучасній медицині. За допомогою МРТ можна отримувати тривимірні зображення м’яких тканин різних органів людини та стежити за їх роботою в реальному часі.

Зараз цей метод використовується для дослідження роботи головного мозку, серцево-судинної системи, хребта, вивчення метаболізму і діагностики онкологічних захворювань.

Раніше американські інженери зі Школи медицини Нью-Йоркського університету розробили прототип рукавички, яка дозволяє проводити магнітно-резонансну томографію руки під час її руху.

Поділитись: