В американському штаті Індіана понад тисяча пацієнтів випадково могли заразитися ВІЛ, гепатитом С та В через нестерильне хірургічне обладнання в лікарні.

Про це повідомляє CNN.

Ймовірно, що відповідальна за очищення приладів людина пропустила один крок у процесі стерилізації та забруднила хірургічне обладнання.

У лікарні штату Індіана визнали, що з квітня до вересня 2019 року 1182 пацієнта могли заразитися ВІЛ, гепатитом С чи В.

Лікарня надіслала повідомлення тим, хто ймовірно заразився з пропозицією пройти безкоштовне тестування на віруси.

Вірусний гепатит С — це захворювання, спричинене вірусом, який може передаватися через кров від однієї людини до іншої. Хвороба вражає насамперед печінку. Унаслідок дії вірусу печінка зазнає ушкоджень і зрештою може не впоратися з виконанням життєво важливих функцій. Вакцини проти гепатиту C не існує. Але в багатьох випадках хворого можна вилікувати.

Гепатит В – це вірусна інфекція, що вражає печінку і може викликати як гостру, так і хронічну форми хвороби. Вірус передається контактом із кров'ю або іншими рідинами організму інфікованої людини. Вірус гепатиту В може виживати за межами організму людини щонайменше 7 днів. Протягом цього періоду вірус може викликати інфекцію при потраплянні в організм людини, яка незахищена вакциною.

Поділитись: