Світ

У США представили резолюцію про відповідальність РФ за порушення релігійних свобод у Криму та на Донбасі

14 червня, 2018 20:01
Світ/У США представили резолюцію про відповідальність РФ за порушення релігійних свобод у Криму та на Донбасі
Зберегти
Вигляд
У Сенаті Сполучених Штатів представили резолюцію, якою на Росію покладається відповідальність за порушення релігійних свобод в анексованому Криму та на окупованому Донбасі.

У Сенаті Сполучених Штатів представили резолюцію, якою на Росію покладається відповідальність за порушення релігійних свобод в анексованому Криму та на окупованому Донбасі.

Про це повідомляє посольство України в США.

Проект резолюції представила група сенаторів на чолі з головою Гельсінської комісії США Роджером Вікером.

Документом визначається, що Росія несе відповідальність за порушення релігійних свобод на цих територіях. Також у резолюції підкреслюється, що в Криму вже були випадки викрадень, затримань та ув’язнень представників окремих релігійних груп, включно з мусульманами з числа кримських татар.

Також у резолюції йдеться про аналогічну відповідальність Росії за злочини на Донбасі.

Цей документ закликає президента США Дональда Трампа запровадити санкції у вигляді відмови в американській візі та замороження власності іноземним особам, які причетні до порушень релігійних свобод на тимчасово окупованих територіях України.

Нагадаємо, 31 серпня 2017 російські силовики прийшли до на храму УПЦ КП Сімферополі. Представники спецслужб увірвалися в приміщення головного храму, застосували силу щодо архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента і пошкодили йому руку.

Силовики винесли ікони та майно з храму. Глава Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що блокування храму УПЦ КП в Сімферополі свідчить про посилення тиску на українців в Криму.

У квітні 2018 УПЦ Київського патріархату звернулася до ООН через утиски на окупованому Донбасі.

Пов`язані новини