У США військова комісія призначила на 11 січня 2021 року судове засідання щодо Халіда Шейха Мохаммеда та ще чотирьох обвинувачених в організації терактів 11 вересня.

Про це повідомляє The New York Times.

Сторона обвинувачення просила призначити дату суду з питання про страти ще з 2012 року, але це сталося лише напередодні, 30 серпня 2019 року.

Судовий процес буде проходити в секції Кемп Джастіс військової бази США Гуантанамо на Кубі, де зазвичай засідають військові трибунали.

До початку процесу судді повинні вирішити, які докази будуть використані під час судового розгляду. Так, у вересні 2019-го почнуться засідання, під час яких сторона захисту спробує виключити зі справи зізнання обвинувачених, які ті дали агентам ФБР і ЦРУ під тортурами.

  • П’ятьох чоловіків звинувачують у підготовці терактів 11 вересня 2001 року на території США. Головним організатором вважають Халіда Шейх Мохаммеда (наближеного до Усами бен Ладена), а чотирьох його спільники, за версією слідства, надавали допомогу в тренуваннях, переміщеннях і фінансуванні.
  • Обвинувачених затримали в Пакистані у 2002-2003 роках. Після захоплення їх утримували у секретних в'язницях ЦРУ, а з 2006 року вони перебували на базі ВМС США. 
  • Підозрюваним пред'явили обвинувачення в тероризмі, захопленні літаків і вбивстві з майже трьома тисячами епізодів. Усім обвинуваченим загрожує смертна кара.

11 вересня 2001 року 19 терористів з угруповання «Аль-Каїда» захопили у США чотири пасажирські авіалайнери. Два з них вони направили на найвищі на той момент будівлі в Нью-Йорку — вежі Всесвітнього торгового центру. Третій літак направили на будівлю Пентагону у передмісті Вашингтона, четвертий також прямував у бік американської столиці, однак розбився дорогою. Унаслідок теракту 11 вересня загинули 2 996 людей, ще понад 6 000 дістали поранення. Теракт став найбільшим в історії за кількістю жертв, інфраструктура США зазнала збитків на суму не менше 10 млрд доларів США.

Фото:

Громадське

Поділитись: