Колишній голівудський продюсер Гарві Вайнштайн прибуває разом зі своїми адвокатами на перший день слухань у справі про сексуальні домагання до Верховного суду Нью-Йорка, США, 22 січня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/JUSTIN LANE

В окрузі Мангетен американського міста Нью-Йорк розпочалися судові слухання по суті у справі кінопродюсера Гарві Вайнштайна, якого звинувачують у сексуальних домаганнях.

Як повідомляє BBC, на першому слуханні обвинувачення та захист виклали свої позиції.

Так, прокурорка Меґан Гаст заявила, що Вайнштайн був не лише «титаном Голлівуду, а й ґвалтівником». За її словами, чоловік скористався «своєю владою й статусом у розважальній індустрії, аби гарантувати мовчання (жінок, що його звинувачують — ред.)».

Вона детально виклала свідчення трьох жінок, які звинуватили Вайнштайна в зґвалтуванні — Міріам Галеї, Джесіки Ман і Анабели Шори. Щодо останньої злочин відбувся настільки давно, що не підлягає розслідуванню, однак це дозволить викликати її до суду як свідка.

Натомість, обвинувачення стверджує, що Вайнштайн вступав у сексуальні відносини лише за обопільною згодою. За словами адвокатів продюсера, одна з позивачок навіть називала його «своїм типовим бойфрендом».

Сам Вайнштайн на суді визнав, що «завдав багато болю», але стверджує, що не винен в інкримінованих йому злочинах. Як припускає BBC, він навряд чи буде свідчити в суді.

Проти 67-річного Гарві Вайнштайна загалом висунули п’ять звинувачень у зґвалтуванні та сексуальному насиллі.

Публічно його звинуватили у сексуальних домаганнях і насильстві щодо понад 80 жінок, зокрема Анджеліни Джолі й Ешлі Джадд. Однак офіційні звинувачення проти нього раніше подали тільки кілька жінок: Міріам Галеї стверджує, що він зґвалтував її у 2013 році, Джесіка Ман — що він змусив її до орального сексу у 2006 році.

У разі доведення вини йому загрожує довічне ув’язнення. Передбачається, що суд винесе вирок на початку березня 2020 року.

Справа Вайнштайна поклала початок глобальному руху #MeToo, у ході якого жінки публічно розповідають про історії сексуальних домагань проти себе.

Поділитись: