У США та Німеччині назвали своїх представників на Кримській платформі

Міністерка енергетики США Дженніфер Ґранголм
Міністерка енергетики США Дженніфер ҐранголмWikimedia Commons

На першому саміті Кримської платформи 23 серпня США представлятиме міністерка енергетики Дженніфер Ґранголм, а Німеччину — міністр економіки й енергетики Петер Альтмаєр.

Про це повідомили сайт Білого дому та агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на послиню Німеччини в Україні Анку Фельдгузен.

Окрім Ґранголм, членами делегації США стануть тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін та помічник міністра енергетики США з міжнародних питань Ендрю Лайт.

Раніше в Міністерстві закордонних справ повідомляли, що США на Кримській платформі представлятиме міністр транспорту Пітер Буттіджедж, проте 20 серпня в Офісі президента повідомили, що США можуть замінити очільника своєї делегації.

Змінити представника вирішили й у Німеччині: федеральний міністр закордонних справ Гайко Маас скасував свою участь через події в Афганістані, де владу захопило угруповання «Талібан».

Як зазначила Фельдгузен, Альтмаєр є близькою довіреною особою канцлерки Німеччини Ангели Меркель і раніше обіймав посаду глави Федеральної канцелярії. «Тому, напевно, не є випадковістю, що в понеділок саме міністр Альтмаєр приїде до Києва», — вважає послиня.

Міністр економіки й енергетики Німеччини Петер АльтмаєрWikimedia Commons

Що таке Кримська платформа?

Це міжнародний майданчик з обговорення шляхів деокупації Криму. Про його започаткування у вересні 2020 року оголосив президент Володимир Зеленський у зверненні до Генеральної асамблеї ООН. За задумом, платформа має функціонувати на чотирьох рівнях: глав держав, міністрів закордонних справ, парламентів та експертних кіл.

У Росії ж, коментуючи Кримську платформу, заявляли, що вважають усі зусилля Києва щодо повернення Криму нелегітимними та сприймають їх як «загрозу агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації».