У США в межах шкільного проєкту хлопець вивчав кістки динозаврів. Це передувало відкриттю ним нового виду

Кістки нового птахоподібного виду динозаврів Eoneophron infernalis
Кістки нового птахоподібного виду динозаврів Eoneophron infernalisPLOS

Кайл Аткінс—Велтман зі США у межах шкільного проєкту займався дослідженням кісток динозаврів. Через кілька років він відкрив новий вид цих тварин.

Про це 31 січня повідомило видання Washington Post.

Усе розпочалося зі шкільного проєкту кілька років тому. Кайл досліджував рештки динозаврів, які, за його припущеннями, належали Anzu Wyliei — птахоподібному динозавру, якого ще називають «куркою з пекла».

Юнак помітив кілька неточностей: кістки, які він отримав від колекціонера, були меншими, ніж очікувалося. Він відправив їх професору анатомії для подальшого дослідження.

Після аналізу з’ясувалося, що ці кістки не належать ні Anzu Wyliei, ні іншому виду динозаврів. Так було відкрито новий вид цих тварин.

Зараз Кайл Аткінс-Велтман є аспірантом Університету штату Оклахома. Нещодавно він повідомив про відкриття Eoneophron infernalis — нового птахоподібного виду динозаврів, що схожий на Anzu Wyliei, але менший за розмірами.

За словами хлопця, такі динозаври мали довгі руки й ноги, беззубий дзьоб, пір'я по всьому тілу та короткий хвіст. Eoneophron infernalis був понад 3 фути заввишки (91,4 см) і важив приблизно 160 фунтів (72,5 кг).

Рештки Eoneophron infernalis зараз зберігаються у Музеї природознавства Карнегі в Піттсбурзі. Сам Аткінс-Велтман продовжив роботу над дослідницьким проєктом і нині працює над вивченням тиранозаврів.

Юні дослідники

Аткінс-Велтман — не перший студент, який зробив подібне відкриття за минулі роки. Washington Post пише, що торік підліток з Алабами, можливо, виявив раніше невідомий вид китів, а двоє студентів коледжу в Теннессі «ідентифікували те, що може бути новим видом раків».

Також минулого року Університет штату Монтана заявляв, що один з їхніх студентів допоміг знайти новий вид динозаврів.